طرز تهیه دسر شکلاتی دو سوته قالبی با چند قلم مواد مخصوص مهمانی

دسر شکلاتی دو سوته

 

دسر های شکلاتی بسیار بین مردم دنیا محبوب هستد و شما می توانید این دسر ها را در قالب های مختلف تهیه کنید و برای مهمانی ها استفاده کنید. اگر برای تهیه دسر برای مهمانی از طعم های تکراری ژله ها یا دسر های که خیلی مواد اولیه زیادی دارند خسته شدید بهتر است یک بار این دسر شکلاتی خوشمزه را تهیه کنید تا از طعم و مزه آن لذت ببرید و به یکی از دسر های مورد علاقه شما تبدیل شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر شکلاتی دوسوته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر بیسکویت پتی بور

 

مواد لازم

شیر۲ لیوان
شکلات تخته ای یا سکه ای۱۲۰ گرم
وانیلنوک ق چای خوری
خامه۲۰۰ گرم
شکر۳ ق غذا خوری
پودر ژلاتین۲ ق غذا خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا

 

طرز تهیه دسر سریع شکلاتی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید قالب مورد نظر که اگر می خواهید از قالب پلاستیکی استفاده کنید را چرب کنید و اگر از سیلیکونی استفاده می کنید نیازی به چرب کردن ندارد. قالب را در یخچال قرار دهید. داخل یک قابلمه همه مواد گفته شده را که از قبل در دمای محیط قرار دادید بجز خامه داخل قابلمه بریزید و هم بزنید.

مرحله دوم: افزودن خامه

در ادامه باید قابلمه را روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا مواد باهم ترکیب و شکلات و شکر ذوب شود ولی شیر نباید بجوشد و بعد خامه را داخل کاسه ریخته و با همزن دستی یا قاشق هم بزنید تا یکدست شود و بعد کمی از مواد قابلمه داخل خامه بریزید و هم بزنید و بعد کل خامه را به مواد قابلمه اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه دسر شکلاتی دو سوته

در ادامه باید مواد تهیه شده را از یک صافی رد کنید تا گلوله های خامه داخل آن گرفته شود و بعد مایه دسر را داخل قالب بریزید و قالب را برای ۸ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد دور تا دور دسر از قالب جدا کنید و روی دیس برگردانید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر عربی

 

فوت و فن های دستور تهیه دسر شکلاتی دو سوته

  1. برای تزیین می توانید از شکلات ذوب شده استفاده کنید.
  2. مواد باید در حدی باشد که شکلات و شکر ذوب شود و اصلا نباید شیر بجوش بیاید و قل قل بزنید.
  3. حتما خامه را بعد از گرم شدن مواد اضافه کنید وگرنه خیلی گلوله می شود و باید مداوم هم بزنید تا گلوله ها باز شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر موزی یخچالی

از
2
دیدگاه