طرز تهیه کیک لیوانی نسکافه ای بدون فر و همزن، پف دار و آسان

طرز تهیه کیک لیوانی نسکافه

 

کیک های لیوانی را می توانید در طعم و مزه های مختلف تهیه کنید و این بار قرار است با طعم نسکافه بدون نیاز به همزن برقی و فر داخل قابلمه و فر دست ساز تهیه کنید. برای تهیه فر دست ساز می توانید از یک سه پایه کوتاه استفاده کنید و اگر نبود می توانید از یک شی مانند الک استفاده کنید تا بین قالب و کف قابلمه یک فاصله ای ایجاد کنید. در این رسپی از لیوان کاغذی استفاده شده است و دیگر نیازی به قالب خاصی ندارید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک لیوانی نسکافه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
وانیل۱/۲ ق چای خوری
شکر۶  قغذا خوری
آب گرم۱/۳ لیوان
نسکافه۱ بسته
پودر کاکائو۱ ق چای خوری
روغن۱/۳ لیوان
آرد۱ لیوان سر پر خالی
بیکنیگ پودر۱ ق چای خوری
لیوان یک بار مصرف۴ عدد

طرز تهیه کیک لیوانی نسکافه ای

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید یا از یک پیمانه شیرینی پزی استفاده کنید. قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر با همزن دستی بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و بهتر است شکر را طی دو مرحله به مواد اضافه کنید برای ۷ دقیقه مواد را هم بزنید و بعد آب گرم را با نسکافه فوری خوب مخلوط کنید و هم بزنید و بعد پودر کاکائو را به نسکافه اضافه کنید و بعد این مخلوط خنک شده را به مواد تخم مرغی اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه باید روغن مایع را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود و بعد آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید و طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنید تا مواد یکدست شود و غلظت مواد نه خیلی شل نه سفت باشد.

مرحله چهارم: پخت کیک لیوان با طعم نسکافه

در ادامه باید لیوان های کاغذی یک بار مصرف را بردارید و تا ۲/۳ را پر کنید و ۱/۳ حجم لیوان خالی باشد و بعد داخل قابلمه که از قبل گرم شده باید یک الک یا قالب یا سه پایه قرار دهید و لیوان ها را روی آن قرار دهید و برای ۳۵ دقیقه زمان دهید تا کیک پخته شود و بعد می توانید لیوان را قیچی کنید و کیک را خارج کنید و با سس دلخواه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک لیوان نسکافه ای

  1. پودر کاکائو دلخواه است و باعث خوشرنگ شدن کیک می شود.
  2. این مقدار به شما ۴ عدد کیک لیوانی می دهد.
  3. می توانید حرارت گاز را روی متوسط تنظیم کنید و از شعله پخش کن استفاده نکنید.
  4. حتما از دمکنی استفاده کنید.
  5. سعی کنید لیوان ها را خیلی پر نکنید وگرنه مواد از لیوان بیرون می ریزد.

همچنین ببینید 

از
5
دیدگاه