طرز تهیه ماهی خوشمزه و زعفرانی بدون بو با برنج مرحله به مرحله

 ماهی خوشمزه بدون بو

 

ماهی یکی از غذا های دریایی و بسیار خوشمزه و مفید است که شما می توانید با انواع ماهی ها این غذا را تهیه کنید و به همراه برنج زعفرانی ساده یا سبزی پلو به دلخواه برای مجالس مختلف به خصوص عید نوروز یا چهارشنبه سوری تهیه کنید. دقت کنید مزه دار کردن ماهی یکی از مهم ترین بخش تهیه آن می باشد و حتما دقت کنید که نباید ماهی بیشتر از ۳ داخل مواد مرینت بماند زیرا گوشت ماهی مثل مرغ یا گوشت قرمز نیست و بافت خود را از دست می دهد و موقع سرخ شدن وا می رود پس از شب قبل ماهی را داخل مواد رها نکنید. امروز در پارسی دی طزر تهیه ماهی خوشمزه بدون بو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ماهی قزل آلا۱ عدد
آب نارنج تازه یا لیموترش۲ ق غذا خوری
پیاز۱ عدد
سیر۲ حبه
زعفران۱ ق غذا خوری
آرد سفید۶ ق غذا خوری
ادویه ماهی، زردچوبه، فلفل سیاه، نمکبه مقدار لازم
برنج۲ پیمانه
سبزی پلوییبه دلخواه

طرز تهیه ماهی خوشمزه بدون بو

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید پوست ماهی را جدا کنید تا خوب مزه دار شود و موقع سرخ کردن ماهی اذیت نکند و به تابه بچسبد، اگر ماهی شما فریزری است و یخ زده داخل یک بشقاب قرار دهیبد و روی آن آب جوش بریزید و خیلی سریع و راحت پوست را با دست بکشید تا جدا شود بشورید و با دستمال خوب خشک کنید.

مرحله دوم: مزه دار کردن ماهی

در ادامه باید ماهی را داخل یک کاسه قرار دهید و به آن آب نارنج تازه یا لیموترش بزنید و بعد کمی نمک و فلفل سیاه و پیاز را پوست بگیرید و به صورت خلالی خرد کنید و به همراه سیر و زعفران به آن اضافه کنید و برای ۱ الی ۳ ساعت داخل مواد قرار دهید تا ماهی مزه دار شود.

مرحله سوم: سرخ کردن ماهی

در ادامه باید آرد را داخل یک کاسه یا بشقاب بریزید و کمی نمک و زردچوبه اضافه کنید و ماهی ها را داخل آرد بزنید و بعد داخل تابه روغن ریخته و بعد از داغ شدن هر دو طرف را با روغن کم و حرارت متوسط سرخ کنید تا پخته شود.

مرحله چهارم: تهیه ماهی خوشمزه بدون بو با برنج

برنج را نیز از قبل بشورید و روی حرارت قرار دهید و زمانی که نرم شد آبکش کنید و به دلخواه می توانید با سبزی پلویی یا به صورت ساده تهیه کنید و در کنار ماهی سرخ شده سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ماهی خوشمزه بدون بو

  1. می توانید ماهی را داخل سرخ کن یا فر یا سولاردم قرار دهید و یا می توانید داخل تابه گریل قرار دهید.
  2. اگر دوست دارید برنج شما خوشمزه تر شود یک بوته سیر را وسط برنج قرار دهید.
  3. می توانید در کنار این غذا کمی گوچه و سیب زمینی نیز سرخ کنید و به عنوان دورچین قرار دهید.
  4. می توانید برای گرفتن سردی ماهی کمی دارچین به مواد آردی بزنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه