طرز تهیه کباب بادمجان با مرغ چرخ شده جدید و خوشمزه

کباب بادمجان با مرغ

 

ترکیب بادمجان و مرغ چرخ شده بسیار خوشمزه می شود و شما می توانید کباب بادمجان با مرغ را خیلی راحت تهیه کنید، همان طور که پیداست مرغ چرخ می شود و داخل بادمجان خالی شده قرار می گیرد و بعد مانند کتلت ها سرخ می شود و در انتها به همراه یک پلوی خوشمزه زعفرانی میل می شود. این غذا بسیار جدید و خوش طعم است و اگر می خواهید یک غذای ابتکاری جدید در خانه تهیه کنید حتما کباب بادمجان با مرغ را تست کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کباب بادمجان با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بادمجان گرد۳ عدد
سینه و ران مرغ۱ عدد از هر کدام
پیاز۱ عدد
سیر۱ حبه
زعفرانبه مقدار لازم
گوجه۱ عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکابه مقدار لازم

طرز تهیه کباب بادمجان با مرغ

مرحله اول: آماده سازی بادمجان

ابتدا باید بادمجان ها را که بهتر به صورت دلمه ای انتخاب کنید را بشورید و بدون گرفتن پوست بادمجان آن را به صورت حلقه ای برش بزنید و بعد داخل آب و نمک قرار دهید تا برای ۱۵ دقیقه بماند و تلخی بادمجان ها گرفته شود و بعد وسط آن را کمی خالی کنید.

مرحله دوم: چرخ کردن مرغ

در ادامه باید سینه و ران مرغ را بدون استخوان کنید و داخل غذاساز یا چرخ گوشت بریزید و پوره کنید و بعد پیاز و سیر رنده ریز شده و آب گرفته را نیز به همراه ادویه ها اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و مرغ مزه دار شود و یا می توانید از همان ابتدا همان مواد ار داخل غذاساز بریزید و له کنید.

مرحله سوم: سرخ کردن

در ادامه باید داخل تابه کمی روغن ریخته تا داغ شود و بادمجان های تو خالی را داخل آن قرار دهید و از مواد مرغی داخل آن بریزید به طوری که کل وسط بادمجان را پوشش دهد و بعد کمی زعفران روی هر کدام رومال کنید و بگذارید تا هر دو طرف کاملا سرخ و مرغ پخته شود و بعد داخل دیس قرار دهید و در انتها داخل همان تابه گوجه را نیز حلقه ای برش بزنید و سرخ کنید و یا می توانید از گوجه گیلاسی استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کباب بادمجان با مرغ

  1. می توانید از فلفل کبابی نیز در تهیه این غذا استفاده کنید.
  2. بهتر است از سینه و ران مرغ استفاده کنید زیرا استفاده تنها از سینه مرغ باعث خشک شدن مواد می شود.
  3. حرارت را باید خیلی متوسط باشد تا مرغ ها خوب پخته شود.
  4. می توانید یک فلفل دلمه را نیز ساطوری کنید به مواد مرغی اضافه کنید.
  5. اگر طعم و مزه سیر را دوست ندارید می توانید از پودر سیر استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه