طرز تهیه ترشی لوبیا سبز خرد شده با گوجه پوره شده خیلی خوشمزه و ساده

ترشی لوبیا سبز خرد شده با گوجه

 

ترشی ها انواع و اقسام مختلفی دارند و شما می توانید این بار از لوبیا سبز خرد شده و کمی ادویه و فلفل یک ترشی درجه یک خانگی تهیه کنید که مطمئن باشید یک بار تست کنید عاشق طعم و مزه این ترشی خواهید شد زیرا از چند قلم مواد بیشتر تشکیل نشده است و زمان زیادی برای تهیه این ترشی لازم نیست. برای تهیه این ترشی از گوجه های گوشتی و آبدار استفاده کنید و به دلخواه می توانید میزان تند و تیزی را به دلخواه خود تغییر دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشی لوبیا سبز خرد شده با گوجه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ترشی بامیه

 

مواد لازم

لوبیا سبز۲ کیلوگرم
گوجه۴ کیلوگرم
سیربه دلخواه
فلفل تندبه دلخواه
نمک،سیاهدانه،تخم گشنیز،فلفل قرمزاز هر کدام ۱ ق غذا خوری
سرکه۴ لیوان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

 

طرز تهیه ترشی لوبیا سبز خرد شده با گوجه

مرحله اول: آماده سازی لوبیا سبز

ابتدا باید سر و ته لوبیا سبز را بزنید و به اندازه دلخواه خرد کنید و بعد داخل یک لگن آب چندین بار بشورید و داخل آبکش ریخته و بگذارید تا خشک شود سپس لوبیا سبز های خرد شده را داخل قابلمه بریزید و به همراه ۴ لیوان سرکه روی حرارت قرار دهید و برای ۳۰ الی ۴۰ دقیقه بگذارید تا لوبیا با سرکه پخته شود.

مرحله دوم: آماده سازی گوجه

گوجه فرنگی ها را بشورید و از وسط قاچ بزنید و داخل دستگاه میکسر خود که می توانید از غذاساز یا ۱۲۳ یا گوشتکوب برقی استفاده کنید و بریزید و خوب میکس و پوره کنید و اگر هیچکدام از لوازم برقی های گفته شده را نداشتید با دست رنده کنید و داخل قابلمه بریزید، قابلمه را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید آب گوجه حسابی خشک و خوشرنگ شود مانند رب درست کردن.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه وقتی پوره گوجه فرنگی پخته شده خنک شد باید لوبیا سبز های پخته شده و آبکش شده را اضافه کنید و بعد به دلخواه سیر های خرد شده و ادویه ها را اضافه کنید و مواد را مخلوط کنید می توانید یک فلفل تند نیز خرد کنید و داخل مواد بریزید.

مرحله چهارم: تهیه ترشی لوبیا سبز خرد شده با گوجه

در ادامه باید شیشه های تمیز و عاری از هرگونه چربی را بردارید و از مواد ترشی داخل آن بریزید و بعد از یک روز می توانید میل کنید و حتما در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ترشی کلم قرمز

 

فوت و فن های ترشی لوبیا سبز خرد شده با گوجه

  1. اگر می خواهید ترشی شما زودتر آماده شود بیشتر بپزید.
  2. فرقی ندارید از سرکه سفید یا قرمز استفاده کنید فرقی ندارد.
  3. اگر می خواهید سیر استفاده کنید برای این مقدار ۱ الی ۲ بوته لازم است.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه ترشی مشهدی 

از
2
دیدگاه