طرز تهیه دسر موزی لیوانی با 3 قلم مواد فوق العاده خوشمزه و ساده در 10 دقیقه

دستور تهیه دسر موزی لیوانی

طرز تهیه دسر موزی لیوانی

 

دسر موزی لیوانی یکی از دسر های بسیار خوشمزه و ساده می باشد برای زمان های که مهمان سر زده دارید و یا زمان کافی برای تهیه ژله یا گرفتن دسر در یخچال را ندارید زیرا این دسر خوشمزه در ۱۰ دقیقه حاضر می شود و شما می توانید به دلخواه داخل لیوان یا کاسه بریزید و سرو کنید. دسر موزی و ترکیب آن با بیسکویت و خامه طعم بی نظیری می دهد. بافت این دسر بسیار نرم و لطیف است و شما می توانید با میوه های دیگر نیز این دسر خوشمزه را تهیه کنید. دسر موزی لیوانی را می توان بهترین و راحت ترین دسر همیشه در نظر داشته باشید و اگر هوس یک دسر سریع کردید این رسپی را سیو و دنبال کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر موزی لیوانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه دسر موزی لیوانی راحت

  • موز ۲ عدد
  • خامه صبحانه ۲ بسته
  • بیسکویت پتی بور کاکائویی ۱ بسته

طرز تهیه دسر موزی لیوانی خیلی خوشمزه و جذاب با سه قلم مواد

مرحله اول: آماده سازی بیسکویت

ابتدا باید بیسکویت را پودر کنید. برای این کار می توانید بیسکویت ها را داخل غذاساز یا ۱۲۳ یا میکسر ریخته و به صورت پودری ریز خرد کنید و یا می توانید بیسکویت ها را داخل یک نایلون ضخیم بریزید و درب آن را محکم کنید و با گوشتکوب دستی روی آن بقدری بکوبید تا پودری شود.

مرحله دوم: آماده سازی با موز

موز ها را پوست بگیرید و داخل یک کاسه ریخته و با پشت چنگال خوب له کنید و یا می توانید از ۱۲۳ یا غذاساز برای له کردن موز استفاده کنید و بعد خامه ها را به موز له شده اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و مزه مواد را بچشید و اگر دوست دارید می توانید کمی شکر در این مرحله اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه دسر موزی لیوانی

لیوان یا کاسه مورد نظر را انتخاب کنید و مقداری از بیسکویت پودر شده را کف آن ریخته و بعد یک لایه موز و خامه و مجدد یک لایه بیسکویت و همین طور ادامه دهید تا ظرف پر شود و در انتها باید روی مواد را بیسکویت پودر شده بریزید و روی مواد را با کمی خلال پسته تزیین کنید و سرو کنید و یا می توانید در یخچال قرار دهبد و بعد از ۱ ساعت سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه دسر موزی لیوانی با موز له شده خیلی راحت و خوشمزه

  1.  می توانید از دو رنگ بیسکویت استفاده کنید و به صورت لایه ای این رنگ ها را عوض کنید.
  2. می توانید بجای موز از توت فرنگی یا خرمالو یا میوه دلخواه خود استفاده کنید.
  3. برای تزیین می توانید از سس شکلاتی یا کاراملی یا موز خرد شده نیز استفاده کنید.
  4. این دسر همان موقع که تهیه می کنید قابل سرو است ولی می توانید برای ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را کمی بگیرید و بعد سرو کنید.

همچنین ببینید

از
25
دیدگاه