طرز تهیه تارت شکلاتی با خمیر در فر خیلی شیک و ساده به روش فرانسوی

تارت شکلاتی با خمیر

 

تارت ها یکی از خوشمزه ترین شیرینی ها هستند که شما می توانید خیلی ساده و راحت در خانه تهیه کنید. تارت شکلاتی به دو دسته تقسیم می شود که شما می توانید با بیسکویت پتی بور و بدون فر در خانه تهیه کنید و یا می توانید به روش فرانسوی خمیر تارت را تهیه کنید و داخل قالب قرار دهید بپزید و بعد با مواد دلخواه مانند انواع نوتلا و کرم ها و یا شکلات بن ماری شده با خامه داخل آن را پر کنید و میل کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه تارت شکلاتی با خمیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد۱۰۰ گرم
پودر کاکائو۱۵ گرم
شکر دانه ریز۱۰ گرم ( اگر دوست داشتید کمی شیرین باشه ۲۰ گرم هم می تواند باشد)
روغن۲۵ گرم
شیر۳۵ گرم
خامه۱۶۰ گرم
شکلات دارک ( می تواند شیری یا شکلاتی شیرین هم باشد)۱۸۰ گرم

طرز تهیه تارت شکلاتی با خمیر

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و با کمک یک ترازو مواد را باید اندازه گیری کنید. تارت ها جز خمیر های هستند که باید مواد اندازه گیری شود. سپس آرد و پودر کاکائو را الک کرده و داخل یک کاسه بریزید و شکر را اضافه کنید.

مرحله دوم: تهیه خمیر

در ادامه باید روغن و شیر را اضافه کنید و با ویسک یا یک همزن دستی مواد را هم بزنید تا ترکیب شوند و با دست کمی ورز دهید تا فقط در حد ترکیب شدن باهم مخلوط شوند نه بیشتر، دقت کنید زیاد ورز دادن مواد باعث روغن افتادن می شود.

مرحله سوم: پخت تارت

در ادامه باید خمیر را بین دو نایلون باز کنید و با وردنه چوبی خمیر را پهن کنید، قالب تارت یا کمربندی را چرب کنید و خمیر را داخل قالب قرار دهید کمی با دست گوشه ها را فشار داده و با چنگال روی خمیر سوراخ های ایحاد کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با دمای ۱۹۰ بگذارید تا خمیر پخته شود.

مرحله چهارم: تزیین

در ادامه باید تارت را از فر خارج کنید و زمان دهید تا سرد شود و بعد شکلات مورد نظر را خرد کنید و خامه را داخل کاسه بریزید و روی بخار کتری قرار دهید تا گرم شود و بعد شکلات را اضافه کنید و هم بزنید تا ذوب شود و بعد داخل تارت بریزید و قالب را برای ۲ ساعت در یخچال قرار دهید و با میوه دلخواه تزیین و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت تارت شکلاتی با خمیر

  1. اگر خمیر را ورز دهید به روغن افتاده و بعد از پخت خشک می شود.
  2. می توانید به مواد میانی شکلاتی و خامه ۱/۲ بسته ژله دلخواه نیز اضافه کنید.
  3. برای قالب های بزرگتر باید مواد را دو برابر کنید.
  4. پخت این تارت بستگی به دمای فر شما دارد و بعد از ۱۵ دقیقه چک کنید و اگر در فر برقی تهیه می کنید باید دما را روی ۱۶۰ قرار دهید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه