طرز تهیه کیک سیب رنده شده و دارچین خوشمزه بدون فر و شیر

طرز تهیه کیک سیب رنده شده و دارچین

 

یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید در همه فصل آن را تهیه کنید. این کیک را می توانید همانند دیگر کیک با فر و بدون فر تهیه کنید که ما در این پست هر دو روش را به شما آموزش خواهیم داد. کیک سیب رنده شده و دارچین طعم و مزه ای فوق العاده ای دارد و شما به دلخواه می توانید با افزودن کمی گردو طعمی فوق العاده ای به این کیک بدهید. این کیک را می توانید در انواع قالب ها تهیه کنید ولی قالب های میانی تهی ظاهر زیبایی به این کیک می دهند. شما می توانید برای پخت بدون مواد را داخل قابلمه بریزید و یا می توانید فر دست ساز تهیه کنید و مواد را داخل قالب ریخته و داخل سه پایه داخل قابلمه قرار دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک سیب رنده شده و دارچین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

آرد۲ پیمانه
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
جوش شیرین۱/۲ ق چای خوری
نمک۱/۸ ق چای خوری
دارچینبه مقدار دلخواه
تخم مرغ۴ عدد
روغن مایع۳/۴ پیمانه
شکر۱ پیمانه
وانیل۱/۴ ق چای خوری
سیب رنده شده۲ پیمانه
گردو نگینی شده۱/۲ پیمانه

طرز تهیه کیک سیب رنده شده و دارچین با گردو بدون شیر

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا فر را با دمای ۱۶۰ روشن کنید. برای پخت بدون فرا باید قابلمه مورد نظر را کمی چرب کنید و روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود. سیب ها را پوست بگیرید و رنده درشت یا ریز بزنید. داخل یک کاسه آرد و نمک و بیکینگ پودر و کمی دارچین را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا آرد سبک شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه تخم مرغ های به دمای محیط رسیده را به همراه وانیل و شکر داخل کاسه ریخته و با دور تند همزن برقی به مدت ۷ دقیقه هم بزنید. خوب هم زدن مواد باعث می شود کیک بافتی خوبی داشته باشد. روغن را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن مواد را هم بزنید. در ادامه مخلوط مواد خشک را در سه مرحله اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه گردو را به دلخواه اضافه کنید و در انتها باید سیب رنده شده را اضافه کنید و با لیسک مواد را هم بزنید. به طوری که پف مواد گرفته نشود. حالا برای پخت در فر باید یک قالب ۲۵ سانت را از قبل چرب کنید و برای پخت بدون فر قابلمه گرم شده را از روی شعله پخش کن بردارید.

مرحله چهارم: پخت کیک سیب رنده شده و دارچین بدون فر

برای پخت بدون فر مواد کیک را داخل قابلمه ریخته و سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافی آن خارج شود. روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و قابلمه را برای ۱ ساعت الی ۱ ساعت ۱۰ دقیقه روی شعله پخش کن بگذارید تا کیک خوب پخته شود. بعد از گذشت ۵۵ دقیقه درب قابلمه را باز کنید و با خلال دندان چک کنید و اگر نیاز بود زمان بیشتری دهید.

مرحله پنجم: پخت کیک سیب رنده شده و دارچین در فر

برای پخت در فر قالب را در فر از قبل گرم شده به مدت ۱ الی ۴۵ دقیقه در پنجره وسط فر قرار دهید تا کیک خوب پف کند. کیک را از داخل قابلمه یا قالب مورد نظر خارج کنید و با پودر قند و سیب و چوب دارچین تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک سیب رنده شده و دارچین با فر و بدون فر

 1. این کیک نیازی به مایعات ندارد.
 2. دقت کنید سیب را درشت رنده کنید تا آب نیندازد.
 3. برای کیک های میوه ای استفاده از جوش شیرین و بیکینگ پودر الزامی است.
 4. دما برای فر برقی و توستر ۲۰ درجه کمتر تنظیم شود.

همچنین ببینید

از
9
دیدگاه

 • مرجان ۶ ماه پیش

  سلام من سیب رو رنده درشت کردم ولی کیکم بعد از پخت حالت خیسی داشت
  میشه بعد از رنده کردن سیب فشارش داد تا آب نداشته باشه و کیک خیس نباشه و قشنگ پف کنه؟

  پاسخ