طرز تهیه ترشی خیار چنبر رنده شده با هویج فوری و ساده با سرکه سفید

دستور تهیه ترشی خیار چنبر رنده شده

 

ترشی خیار چنبر رنده شده یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که همه مواد به صورت رنده شده در این ترشی استفاده می شود و خیلی ساده و سریع تهیه می شود. شما می توانید ایت ترشی خوشمزه را می توانید به راحتی تهیه کنید و همه مواد را باید رنده کنید و داخل شیشه ترشی ریخته و بعد از چند روز سرو کنید. این ترشی در کنار بیشتر پلو ها و دمپخت ها طعم بی نظیری دارد و شما می توانید با خیار چنبر یا خیار سبز این ترشی را برای فصل پاییز و زمستان تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشی خیار چنبر رنده شده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی خیار چنبر رنده شده با هویج

 • خیار چنبر ۳۰۰ گرم
 • هویج ۲۰۰ گرم
 • ساقه های زرد و جوان کرفس ۵۰ گرم
 • سیر ۴ حبه
 • سرکه سفید ۱ پیمانه
 • پودر فلفل سیاه و قرمز، نمک، نعنا خشک، پودر تخم گشنیز به مقدار لازم

طرز تهیه ترشی خیار چنبر رنده شده با هویح و کرفس در یک روز

مرحله اول: آماد ه سازی مواد

ابتدا باید خیار چنبر و هویج را و کرفس را بشورید و روی یک دستکال نخی پهن کنید تا خشک شود و بعد پوست هویج را بگیرید. خیار و هویج را رنده ریز بزنید. سیر ها را پوست بگیرید و کمی خرد کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید ساقه کرفس را به صورت خیلی ریز خرد کنید و داخل یک کاسه هویح و خیار رنده شده را به همراه سیر پوره شده و ساقه کرفس اضافه کنید و هم بزنید و به دلخواه می توانید در این مرحله از کمی سبزی معطر خشک یا تازه استفاده کنید ولی سبزی خشک عطر بیشتری دارد.

مرحله سوم: تهیه ترشی خیار چنبر رنده شده

در ادامه ادویه های گفته شده را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید. حالا باید سرکه سفید روی مواد بریزید و هم بزنید و به ظرف شیشه ترشی که از قبل شسته و ضد عفونی کردید بریزید و درب ظرف را خوب محکم کنید و برای ۲۴ ساعت آن را کنار قرار دهید تا ترشی استراحت کنید و بعد قابل سرو است و بعد از باز شدن درب ترشی حتما باید در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی خیار چنبر رنده شده و هویح فوق العاده خوشمزه در یک روز

 1. می توانید به جای رنده کرده هم سبزیجات را داخل خرد کن بریزید و خرد کنید.
 2. ساقه کرفس ریز و زرد را استفاده کنید که ترد می باشد.
 3. شما می توانید این ترشی را بعد از باز کردن ماه ها در یخچال نگهداری کنید و ماندگاری خوبی دارد.
 4. همه مواد باید خشک باشند وگرنه ترشی کپک می زند.
 5. می توانید از سرکه خانگی یا سرکه قرمز استفاده کنید ولی سرکه سفید باعث می شود رنگ ترشی حفظ شود و طعم خوبی به آن می دهد.

همچنین ببینید

از
2
دیدگاه