طرز تهیه کیک هویج و پرتقال خوشمزه و مجلسی با فر و بدون فر

طرز تهیه کیک پرتقال و هویج

 

یکی از کیک های خوشمزه و خوش رنگ است که با هویج رنده شده و پرتقال تهیه می شود. شما می توانید برای تهیه این کیک مقداری آب پرتقال تازه بگیرید و با کمی هویج یک کیک خوشمزه درست کنید این کیک برای عصرانه و شب نشینی بسیار مناسب است و عطر و بو فوق العاده ای دارد. شما به دلخواه می توانید داخل مواد کیک مقداری گردو خرد شده به همراه زنجبیل تازه بریزید و یا حذف کنید. برای تزئین می توانید از گاناش شکلاتی یا خامه قنادی یا حتی پودر قند الک شده نیز استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک پرتقال و هویج با فر و بدون فر به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

تخم مرغ۳ عدد
شکر۲۲۰ گرم
پرتقال آبدار۱ عدد
هویج رنده شده۲۰۰ گرم
آرد۲۵۰ گرم
روغن مایع۱۲۰ گرم
بیکینگ پودر۲ ق مربا خوری
رنده پوست پرتقال۱ ق چای خوری
لیموترش۱/۲ عدد
نمکنوک ق چای خوری

طرز تهیه کیک پرتقال و هویج با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا قالب های مورد نظر را با کره چرب کنید سپس آرد پاشی کنید و قالب ها را خوب تکان دهید تا آرد اضافی آن خارج شود در ادامه فر را با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شود. هویج را رنده ریز بزنید. ابتدا پوست نارنجی پرتقال را رنده کنید سپس از وسط به دو نیم کنید و با آبمیوه گیری دستی آب پرتقال را بگیرید. لیموترش را از وسط به دو نیم کنید و آب یک نیم آن را بگیرید. آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و سه بار الک کنید تا هوا دهی مواد انجام شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه تخم مرغ ها را داخل کاسه ریخته و به آن شکر اضافه کنید و با همزن برقی با دور تند به مدت ۵ دقیقه خوب هم بزنید تا تخم مرغ ها حجیم و کرم رنگ شوند در ادامه به هویج رنده شده روغن را اضافه کنید و مخلوط کنید و به مایه تخم مرغی اضافه کنید به مدت ۱ دقیقه هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک پرتقال و هویج

در ادامه رنده پوست پرتقال و آب لیموترش و آب پرتقال و نمک را اضافه کنید و به مدت ۲ دقیقه خوب مواد را هم بزنید تا یکدست و نارنجی خوش رنگ شود سپس همزن را کنار بگذارید و مخلوط آرد را طی چند مرحله به مواد اضافه کنید و با همزن دستی یا لیسک هم بزنید تا آرد به خوبی مخلوط شود.

مرحله چهارم: پخت کیک هویج و پرتقال با فر و بدون فر

در ادامه مواد کیک را داخل قالب ریخته و قالب را سه بار به سطح بکوبید سپس داخل فر از قبل گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه بگذارید تا پخته و پف کند سپس در انتها روی فر را روشن کنید تا طلایی شود اگر شما به فر دسترسی ندارید یک قابلمه نچسب را خوب چرب کنید برای ۲۰ دقیقه روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود سپس مواد کیک را داخل قابلمه ریخته و دمکنی قرار دهید و به مدت ۱ ساعت بگذارید با کمترین دما پخته شود سپس به دلخواه تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک هویج و پرتقال ساده

  1. برای رنده کردن پوست پرتقال دقت کنید قسمت سفید رنگ را رنده نکنید زیرا باعث تلخ شدن کیک می شود.
  2. پیش از خارج کردن از فر حتما با خلال دندان کیک را چک کنید.
  3. برای فر برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.

همچنین ببینید  

از
5
دیدگاه