طرز تهیه فرنچ تست سیب و دارچین با طعم فوق العاده خوشمزه در تابه

طرز تهیه فرنچ تست و دارچین

 

یک صبحانه فرانسوی خوشمزه می باشد. قطعا ترکیب سیب و دارچین داری عطر و طعم فوق العاده است و یک ایده بسیار جالب و ویژه است برای زمان هایی که می خواهید یک صبحانه خاص و شیک و همچنین شیرین درست کنید. فرنچ تست سیب و دارچین در همه جای دنیا طرفداران خاصی دارد و طعم و مزه آن بین همه معروف است. فرنچ تست سیب و دارچین دارای بافت نرم و شیرین است و داخل آن نرم و لذیذ و بیرون آن ترد و خوشمزه می باشد. و ترکیب این دو حس باهم واقعا لذت بخش است. پیشنهاد می کنم حتما فرنچ تست سیب و دارچین را با دستور پختی که در اختیار شما قرار دادیم تهیه کنید و یک صبحانه متفاوت و بی نظیر را تجربه کنید. امروز قصد داریم در پارسی دی طرز تهیه فرنچ تست سیب و دارچین را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم 

سیب زرد۲ عدد
کره۵۰ گرم
نان تست۱۲ عدد
دارچین۱/۲ ق چای خوری
شکر۱ ق سوپ خوری

مواد لازم برای مایه فرنچ تست

تخم مرغ۲ عدد
شکر۲ ق سوپ خوری
وانیل۱/۲ ق چای خوری
دارچین۱/۴ ق چای خوری
شیر پرچرب۱/۲ پیمانه
کره۵۰ گرم

طرز تهیه فرنچ تست سیب و دارچین با نان تست در تابه

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا سیب ها را بشورید و آن ها را روی تخته برش نگینی و مکعبی خرد کنید. نان تست را روی تخته برش با قشار پشت قاشق یا وردنه فشرده و تخت کنید. در صورت تمایل دور نان تست را برش دهید.

مرحله دوم: تفت سیب ها با شکر

در تابه مناسب کره را قرار دهید و با شعله ملایم اجازه دهید تا کره ذوب شود. بعد از ذوب شدن کره، سیب های از قبل مکعبی خرد شده را به همراه شکر به تابه اضافه کنید و تفت دهید تا دانه های شکر ذوب شود و شیرینی شکر به خورد سیب ها برود. بعد از این که سیب ها نرم و مقداری تفت داده شد، دارچین را اضافه کنید و با حرارت ملایم کمی تفت دهید و هم بزنید. بعد از چند دقیقه شعله را خاموش کنید و مواد را کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی مواد تخم مرغ ها

در کاسه ای مناسب تخم مرغ را بشکنید و با هم زن دستی هم بزنید تا تخم مرغ ها از لختگی خارج شود. سپس شکر، وانیل، دارچین و شیر را به کاسه اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست و مخلوط شوند. مواد را کنار بگذارید.

مرحله چهارم: آماده سازی تست سیب و دارچین

تست ها را روی میز قرار دهید و بین دو عدد نان تست، مایه سیب و دارچین قرار دهید و این کار را تا پایان مواد و نان تست ها انجام دهید. و تست ها را کنار بگذارید.

مرحله آخر پخت فرنچ تست سیب و دارچین

در تابه مناسب کره را اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید و نان تست های آماده شده را داخل مخلوط و ترکیب مواد تخم مرغی  به مدت ۳ ثانیه قرار دهید. سپس آن را به داخل تابه قرار دهید تا هر طرف تست ها به مدت چند دقیقه سرخ شود و طلایی شود. این کار را برای همه تست ها انجام دهید تا آن ها تمام شوند. بعد از آن تست ها را در ظرف مناسب سرو کنید و برای تزئین می توانید از مقداری عسل و دارچین روی تست ها استفاده کنید. فرنچ تست سیب و دارچین آماده است. با یک فنجان چای داغ سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه فرنچ تست سیب و دارچین

  1. می توانید برای تزئین روی فرنچ تست سیب و دارچین از پودر قند استفاده کنید.
  2. می توانید به جای سرخ کردن داخل ساندویچ میکر و یا تستر هم درست کنید.
  3. می توانید مواد داخل تست را که حاوی سیب و شکر هستند بعد تفت دادن پوره کنید.
  4. می توانید تست ها را صاف نکنید و به صورت ساده استفاده کنید.
  5. می توانید در صورت تمایل مقدار شکر و دارچین را زیاد و کم کنید.
  6. می توانید دور نان تست را ببرید و با وردنه خود تست را صاف کنید.
  7. می توانید داخل مواد از گردو خرد شده استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
3
دیدگاه