طرز تهیه کباب تابه ای بوقلمون آسان و خوش طعم با هویج و جعفری

طرز تهیه کباب تابه ای بوقلمون

کباب تابه ای بوقلمون یکی از انواع کباب ها می باشد که خیلی آسان و خوشمزه است و از گوشت بوقلمون برای تهیه آن استفاده می شود و می تواند رقیب خوبی برای کباب تابه ای با گوشت یا مرغ باشد و اگر شما به طعم و مزه بوقلمون علاقه دارید حتما این کباب ساده را در منزل تهیه و به همراه پلو میل کنید. اما کباب تابه ای بوقلمون همان طور که از نام این غذا پیداست به راحتی داخل تابه تهیه می شود شما می توانید کباب ها را به سیخ های کوچک زده و داخل تابه سرخ کنید و یا مایه کباب را در ماهیتابه پخش کنید و با خط انداختن آن را سرخ کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کباب تابه ای بوقلمون با هویج و جعفری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سینه بوقلمون300 گرم
پیاز۱ عدد
هویج1 عدد
جعفری خرد شده۱ ق غذا خوری
زعفران دم کرده۲ ق غذا خوری
کرهبه مقدار لازم
روغن زیتون۱ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، پودر سیر، زنجبیل، پودر تخم گشنیزبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب تابه ای بوقلمون

1مرحله اول: آماده سازی سینه بوقلمون

ابتدا سینه بوقلمون را خرد کنید و چرخ کنید می توانید از غذاساز استفاده کنید و یا از خرد کن های ۱۲۳ و یا چرخ گوشت؛ مواد را بهتر است دوبار چرخ کنید تا خوب منسجم شوند سپس داخل یک کاسه بریزید.

2مرحله دوم: افزودن مواد

در ادامه پیاز بزرگ را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید سپس داخل یک صافی ریخته و با دست فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود و به گوشت بوقلمون اضافه کنید هویج را نیز همین طور پوست بگیرید و رنده بزنید و به مواد اضافه کنید.

3مرحله سوم: استراحت مواد

حالا جعفری خرد شده و روغن زیتون و زعفران و تمام ادویه ها را اضافه کنید و دستکش انداخته و مواد را شروع به ورز دادن کنید می توانید مواد را داخل غذاساز ریخته و با تیغ خیمرزن بگذارید تا ورز بخورد یا با دست خوب ورز دهید تا منسجم شود سپس روی کاسه را پوشانده و برای ۱ ساعت در یخچال استراحت دهید.

4مرحله چهارم: تهیه کباب تابه ای بوقلمون

بعد از گذشت ۱ ساعت اگر می خواهید با سیخ های چوبی یا فلزی آن را به سیخ بزنید از مواد برداشته و روی سیخ به آن حالت دهید و برای نیم ساعت مجدد داخل یخچال استراحت دهید و اگر می خواهید سیخ نزنید داخل تابه را با کره چرب کنید و مایه کباب تابه ای بوقلمون را کف تابه پخش کنید سپس آن را به قسمت های یک اندازه تقسیم کنید و روی حرارت قرار دهید تا ابتدا کم کم آب انداخته و شروع به سرخ شدن کند در حین پخت کمی زعفران و کره روی آنها بریزید و سپس به همراه گوجه سرخ شده و پلو میل کنید نوش جان.

نکات کلیدی در تهیه کباب تابه ای بوقلمون

  1. افزودن هویج باعث چسبندگی بیشتر می شود و قابل حذف است.
  2. جعفری طعم و مزه خوبی به کباب تابه ای بوقلمون می دهد.
  3. می توانید ۲ حبه سیر را پوره کنید و مستفیم به مواد اضافه کنید یا از ادویه پودر سیر استفاده کنید.
  4. شعله باید متوسط باشد و در ابتدا می توانید برای ۱۰ دقیقه درب تابه را قرار دهید سپس برداشته و سرخ کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه