طرز تهیه خورش بادمجان با گوشت و غوره خوشمزه، مجلسی و ساده

طرز تهیه خورش بادمجان با گوشت

یکی از خورشت های سنتی ایرانی می باشد که از بادمجان به همراه گوشت یا ماهیچه تهیه می شود و بسیار مجلسی نیز می باشد و به همراه پلو زعفرانی میل می شود شما می توانید از قسمت دلخواه گوشت در تهیه این خورش بادمجان با گوشت استفاده کنید و بنا به ذائقه خود می توانید از انواع چاشنی ها برای طعم دهی بیشتر استفاده کنید که می توانید از غوره تازه یا آبلیمو تازه استفاده کنید. امروز در پارسی دی خورش بادمجان با گوشت و غوره را به شما آموزش دهیم همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت گردن و ماهیچه۳۰۰ گرم
پیاز بزرگ۱ عدد
رب گوجه فرنگی۱ عدد
غوره تازه۱ پیمانه
بادمجان قلمی۴ عدد
گوجه گیلاسی۱۰ عدد
زعفران دم کردهبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه خورش بادمجان با گوشت

1مرحله اول: تفت دادن گوشت و پیاز

ابتدا یک عدد پیاز بزرگ پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل یک قابلمه با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید تا کمی سبک شود سپس گوشت گردن و ماهیچه را به تابه اضافه کنید و به همراه پیاز و کمی فلفل سیاه کمی تفت دهید تا خوب سرخ شود و تغییر رنگ دهد.

2مرحله دوم: پخت گوشت و رب

در ادامه چند لیوان آب جوشیده به آن اضافه کنید و بگذارید ابتدا بجوشد سپس کم کنید تا گوشت خوب پخته و پنبه ای شود بهتر است در پخت گوشت از آب جوشیده استفاده کنید آب سرد باعث دیر پز شدن گوشت می شود.

3مرحله سوم: افزودن رب و غوره

در ادامه وقتی گوشت کم کم پخته شد رب را با کمی روغن و زردچوبه تفت دهید تا خوش رنگ شود سپس به همراه کمی زعفران دم کرده غلیظ اضافه کنید و هم بزنید تا رب رنگ باز کند سپس غوره را نیز اضافه کنید.

4مرحله چهارم: آماده سازی بادمجان

در ادامه بادمجان ها را پوست بگیرید و داخل مخلوط آب و نمک برای ۱۵ دقیقه قرار دهید سپس آبکش کنید و به آنها ماست بزنید و در کمترین میزان روغن سرخ کنید و بعد گوجه گیلاسی ها را نیز شسته و داخل تابه سرخ کنید.

5مرحله پنجم: تهیه خورش بادمجان با گوشت

وقتی گوشت خوب پخته و غلیظ شد نمک خورش بادمجان با گوشت را اندازه کنید و بادمجان و گوجه گیلاسی را اضافه کنید و بعد از ۱۰ دقیقه از روی حرارت بردارید و به همراه برنج سرو کنید نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت خورش بادمجان با گوشت مجلسی

  1. شما می توانید از کمی آبغوره یا آب لیموترش نیز در تهیه خورش بادمجان با گوشت استفاده کنید.
  2. به دلخواه از پوره گوجه فرنگی نیز می توانید استفاده کنید.
  3. ماست هیچ تاثیری در طعم و مزه بادمجان ندارد و باعث کمتر جذب شدن بادمجان می شود.
  4. غوره و رب را در ۱ ساعت انتهای پخت گوشت استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه