طرز تهیه شامی با قارچ خوشمزه و آسان بدون گوشت

طرز تهیه شامی قارچ

 

یکی از غذاهای بدون گوشت و کاملا گیاهی می باشد و برای افرادی که در رژیم هستند نیز بسیار مفید است. شما برای تهیه شامی قارچ می توانید از سینه مرغ یا گوشت چرخ کرده نیز استفاده کنید و یا مانند رسپی امروز کاملا بدون گوشت تهیه کنید تا هم راحت تر باشد و هم سریعتر حاضر شود تمام مراحل پخت شامی قارچ مانند دیگر شامی های بود یعنی باید پیاز را آبش را گرفته تا مانع شل شدن شامی نشود و حتما از قارچ های تازه و سفید استفاده کنید و سعی کنید قارچ ها داخل لگن آب رها نکنید زیرا تمام آب را به خودش جذب کرده و در هنگام پخت پس می دهد. اما این شامی دارای خواص زیادی به واسطه داشتن قارچ است برای مثال قارچ بسیار کم کالری بوده و به شما احساس سیری طولانی مدت خواهد داد، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد، قارچ ها برای افراد دیابتی نیز بسیار مفید هستند. امروز در پارسی دی شامی قارچ خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

پیاز۱ عدد
قارچ۴۵۰ گرم
تخم مرغ۲ عدد
آرد نخودچی۱۲۰ گرم
آرد سوخاری۶۰ گرم
بیکینگ پودر۱ ق مربا خوری
نمک و فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه شامی قارچ

مرحله اول : آماده سازی مواد

ابتدا قارچ ها را خوب شسته و بگذارید تا کاملا خشک شود حتما قسمت های سیاه رنگ قارچ را بگیرید. پیاز را رنده ریز بزنید و خوب فشار دهید تا آبش گرفته شود.

مرحله دوم : مخلوط کردن مواد شامی قارچ

باید قارچ ها را چرخ کنید و یا داخل غذاساز ریخته و پوره کنید از هر روش با توجه به دسترسی شما استفاده کنید و قارچ ها را پوره کنید سپس با پیاز آب گرفته مخلوط کنید سپس تخم مرغ ها و آرد ها را به همراه ادویه ها و بیکینگ پودر اضافه کنید خوب با چنگال بزنید هم بزنید تا مایه نسبتا سفتی بدست بیاد می توانید کمی مواد را با دست ورز دهید تا منسجم شود.

مرحله سوم : سرخ کردن شامی قارچ

داخل یک تابه به اندازه کافی روغن ریخته و از مواد به اندازه یک نارنگی کوچک بردارید و در دست فرم دهید سپس آن را داخل روغن داغ سرخ کنید و برگردانید تا هر دو طرف شامی سرخ شود سپس روی دستمال روغن گیر بگذارید تا روغن اضافی آن خارج شود سپس به همراه پلو یا نان سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت شامی قارچ

  1. می توانید کمی سبزی معطر به مواد شامی اضافه کنید.
  2. اگر مایه شامی کمی شل بود و فرم نمی گرفت می توانید کمی آرد نخودچی اضافه کنید.
  3. در کنار شامی قارچ می توانید چند گوجه حلقه شده نیز سرخ کنید.
  4. بیکینگ پودر برای پف شامی اضافه شده است اگر دوست ندارید قابل حذف است.
  5. آرد را به اندازه بریرید نباید مایه شامی قارچ خیلی سفت باشد.
  6. به دلخواه در مواد شامی قارچ چند حبه سیر نیز اضافه کنید.
  7. از مخلوط سینه مرغ نیز می توانید برای تهیه شامی قارچ استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
4
دیدگاه