طرز تهیه سوپ کلم بروکلی خوشمزه و مجلسی با قارچ و سیب زمینی

طرز تهیه سوپ کلم بروکلی , سوپ کلم بروکلی برای کودک , سوپ کلم بروکلی رژیمی , soop kalam borookli

سوپ کلم بروکلی

سوپ کلم بروکلی یکی از انواع سوپ های خوشمزه و مجلسی ایرانی است. از این سوپ خوشمزه می توانید به عنوان جایگزینی برای سوپ های متداولی مثل سوپ جو و سوپ شیر در مجالس و مهمانی های خود استفاده کنید.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر سوپ کلم بروکلی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری سوپ تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی سوپ کلم بروکلی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه سوپ کلم بروکلی

کلم بروکلی۲۰۰ گرم
سینه مرغ۱ عدد
شیر۲ پیمانه
سیب زمینی۱ عدد
تره۵۰ گرم
گشنیز۵۰ گرم
قارچ۴ عدد
عصاره مرغ۱ عدد
آرد۲  ق غذا خوری
کره۷۵ گرم
خامه۵۰ گرم
آبلیمو۲ ق غذا خوری
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم

 

طرز تهیه سوپ کلم بروکلی

ابتدا یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار دهید سپس کره را به قابلمه اضافه کنید ، پس از اینکه کره آب شد ، آرد را به قابلمه اضافه کنید و کمی تفت دهید تا آرد کرمی رنگ شود. در ادامه چند لیوان آب به قابلمه اضافه کنید و حرارت را زیاد کنید تا آب به جوش بیاید.

در مرحله بعدی قارچ و کلم بروکلی را به صورت نگینی ریز خرد کنید و به قابلمه اضافه کنید. سینه مرغ را هم پس از تمیز کردن و شستشو به قابلمه اضافه کنید. اجازه دهید مواد داخل قابلمه حدود یک ساعت با حرارت ملایم بپزند.

در این مرحله عصاره مرغ را به همراه مقداری نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به قابلمه اضافه کنید. پس از گذشت یک ساعت که مرغ به طور کامل پخت آنرا از قابلمه خارج کنید و پس از اینکه آنرا ریش ریش کردید مجددا به قابلمه برگردانید.

در مرحله بعدی شیر را به قابلمه اضافه کنید و متداوم مواد را هم بزنید تا شیر به جوش بیاید. در مرحله بعدی تره و گشنیز را به صورت ساطوری ریز خرد کنید و به همراه سیب زمینی نگینی شده و خامه به قابلمه اضافه کنید.

هم زدن سوپ را ادامه دهید تا سوپ به جوش بیاید ، در مرحله پایانی طعم سوپ را بچشید و در صورت نیاز مقداری نمک و فلفل سیاه به سوپ اضافه کنید. در پایان پس از اینکه سوپ جا افتاد آنرا به همراه آبلیمو سرو کنید.

از
39
دیدگاه