طرز تهیه نان ابری ساده و شیک با نشاسته ذرت و سفیده تخم مرغ

طرز تهیه نان ابری

 

این نان بافت فوق العاده لطیف و نرمی دارد و شما می توانید از سفیده های باقی مانده از شیرینی یا نان های دیگر استفاده کنید. بافت این نان فوق العاده نرم و لطیف است و استفاده از اسانس و وانیل در آن کاملا حس می شود و شما می توانید برای یک بار تجربه این نان را در منزل تهیه کنید. زمانی که نان ابری را از فر خارج می کنید کاملا یکدست و خوشرنگ است و زمانی که در دمای محیط بماند پف خودش را از دست می دهد. شما می توانید در رنگ های مختلف این نان را برای صبحانه یا میان وعده تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان ابری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سفیده تخم مرغ۳ عدد
نمک۱ پنس
وانیل مایع۱/۲ ق چای خوری
شکر۳۰ گرم (۲ ق س + ۱ ق چ)
نشاسته ذرت۱۰ گرم (۱ ق س + ۱ ق چ)

طرز تهیه نان ابری

مرحله اول: هم زدن سفیده

سفیده هایی که به دمای محیط رسیده اند را با نمک در ظرفی بریزید و شروع به زدن کنید تا سفیده پف کند و حالت ابری بگیرد. کمی که زدید وانیل را اضافه کنید که بوی سفیده را بگیرد. بجای وانیل می توانید از هر عصاره و طعم دهنده دلخواهی استفاده کنید مانند اسانس پرتقال یا موز یا….. استفاده کنید.

مرحله دوم: فرم گرفتن سفیده

کمی که سفیده حالت گرفت شکر را اضافه کنید و دوباره بزنید تا سفیده کاملا فرم بگیرد و از ظرف نریزد. بعد از فرم گرفتن، نشاسته ذرت را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن مواد را بزنید تا کاملا یکدست شود. در صورت تمایل رنگ خوراکی دلخواه را نیز به مواد اضافه کنید. از زدن بیش از حد مواد خودداری کنید که پف آن نخوابد.

مرحله سوم: پخت نان ابری

ترجیحا در سینی کاغذ نسوز یا سیلپد بیندازید، در صورت عدم دسترسی از کاغذ روغنی استفاده کنید. نان ممکن است کمی به سختی از کاغذ روغنی جدا شود. مواد را روی کاغذ بریزید و به کمک لیسک یا قاشق شروع به فرم دادن آن به شکل یک نیم دایره کنید و سعی کنید در نهایت یک نیم دایره صاف و زیبا داشته باشید. فرم دادن را کمی سریع انجام دهید که پف سفیده نخوابد و فورا به فر انتقال دهید. می توانید در این مرحله مقداری پرک بادام، تخمه آفتابگردان یا کنجد و… روی سطح نان بپاشید. سینی را در فر یک ربع گرم شده با دمای ۱۵۰ تا ۱۶۰ درجه برای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قرار دهید تا نان به خوبی رنگ بگیرد و بپزد. زودتر از ۳۰ دقیقه نان را از فر خارج نکنید. از کاغذ جدا کنید و از نان ابری خود لذت ببرید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت نان ابری

  1. شما می توانید فقط از یک رنگ استفاده کنید.
  2. می توانید به دلخواه شکر را حذف کنید و از ۳ ق غذا خوری پنیر خامه ای استفاده کنید.
  3. اگر وانیل ندارید می توانید حذف کنید ولی استفاده از اسانس در تهیه نان ها بسیار طعم بهتری می دهد.
  4. بهتر است از کاغذ روغنی نسوز استفاده کنید تا به راحتی نان از روی سینی جدا شود.
  5. اگر ترازو ندارید می توانید از تبدیل مواد که داخل پرانتز گفته شده است استفاده کنید.
  6. اگر می خواهید نان شما یک رنگ باشد از سفیده ی که آماده کردید داخل سینی بریزید یا از پودر کاکائو و رنگ های طبیعی استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه