طرز تهیه باسلوق ژله ای با نشاسته ذرت شیک و مجلسی و ساده با لیوان

طرز تهیه باسلوق ژله ای با نشاسته ذرت

 

دسر  های ایرانی تنوع بسیار زیادی دارند اما شاید برای تهیه این باسلوق نشاسته گل در اختیار نداشته باشید می توانید از نشاسته ذرت استفاده کنید هم راحت تر است و هم باعث می شود طعم ترشی که با نشاسته گل تهیه می کنید را نداشته باشد و رنگ باسلوق شفاف تر می شود. اما شما می توانید این باسلوق را با رنگ خوراکی یا آب میوه استفاده کنید و این باسلوق را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه باسلوق ژله ای با نشاسته ذرت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببیند: طرز تهیه باسلوق بازاری

 

مواد لازم

نشاسته ذرت۲ پیمانه
آب۱ پیمانه
شکر۱ پیمانه سر خالی
گلاب۱/۲ پیمانه
هل۱/۲ ق چای خوری
پودر ژلاتین۲ ق غذا خوری
کره۳۰ گرم
گردوبه دلخواه

 

همچنین ببینید: طرز تهیه باسلوق ژله ای

 

طرز تهیه باسلوق با نشاسته ذرت

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا نشاسته را با آب سرد مخلوط کنید و برای نیم ساعت کنار ثرار دهید و بعد آب روی آن را دور بریزید این کار گرفتن ترشی نشاسته ذرت می باشد سپس نشاسته ذرت را با مقدار آب گفته شده مخلوط کنید و هم بزنید و داخل قابلمه بریزید و قابلمه را روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا گلوله گلوله نشود.

مرحله دوم: افزودن شکر

اگر در ادامه مواد گلوله شد اصلا نگران نباشید از صافی یک بار رد کنید تا گلوله های باز شود و بعد شکر را اضافه کنید و مداوم هم بزنید تا بوی خامی نشاسته از بین برود تا کم کم شروع به سفت شدن کند دقت کنید حرارت را زیاد نکنید که خیلی زود سفت شود این کار باعث می شود بوی خامی مواد گرفته نشود ولی زود سفت شود و کیفیت لازم را ندارد.

مرحله سوم: افزودن گلاب

در ادامه باید گلاب و هل را اضافه کنید و بعد ژلاتین را با نصف لیوان آب سرد مخلوط کنید و هم بزنید بن ماری کنید ( برای بن ماری کردن ژلاتین آن را روی حرارت کتری قرار دهید تا شفاف و دانه های ژلاتین حل شود یا ۱ دقیقه در ماکروفر قرار دهید)  و به مواد اضافه کنید و تا جایی روی شعله قرار دهید تا به سختی از ملاقه یا قاشق ریخته شود.

مرحله چهارم: تهیه باسلوق با نشاسته ذرت

پس از این که کمی خنک شد در ظرف مورد نظر که کف آن را پودر نارگیل کاور کردید بریزید و با پودر پسته و نارگیل یا گردو تزیین کنید و یا مواد را به شکل گلوله درآورده و در پودر نارگیل بغطانید و در یخچال قرار دهید تا خوشد را کمی بگیرد و بعد سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه باسلوق گردویی

 

فوت و فن های دستور پخت باسلوق ژله ای با نشاسته ذرت

  1. می توانید بجای آب از آب میوه استفاده کنید تا باسلوق میوه ی داشته باشید.
  2. شعله باید ملایم باشد تا خامی و ترشی نشاسته گرفته شود وگرنه بعد خوردن طعم ترش را حس کنید.
  3. می توانید برای مزه دار کردن یک قسمت را در پودر گل محمدی بغطلانید یا از شکلات بن ماری شده استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه باسلوق هندوانه ای

از
7
دیدگاه