طرز تهیه رول اسفناج با خمیر یوفکا شیک و مجلسی با گردو

طرز تهیه رول اسفناج با خمیر یوفکا

 

رول ها بسیار با خمیر خانگی یا خمیر یوفکا تهیه می شود و شما می توانید مواد میانی را به دلخواه خود تغییر دهید از پنیر یا گردو استفاده کنید و داخل روغن سرخ کنید و یا اگر می خواهید کم روغن و رژیمی تر باشد می توانید از سرخکن یا فر یا هواپز استفاده کنید. رول اسفناج با انواع سس ها بخصوص تارتار طعم و مزه خوبی دارد و شما می توانید در کنار فینگرفود های که تهیه می کنید این غذا را نیز آماده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه رول اسفناج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

اسفناج۵۰۰ گرم
گردو۱۰۰ گرم
پیاز۲ عدد
سیر۲ حبه
خمیر یوفکا۱ بسته
نمک، فلفل سیاهبه مقدار دلخواه
پنیربه دلخواه

طرز تهیه رول اسفناج با خمیر یوفکا

مرحله اول: تفت دادن

ابتدا اسفناج را تمیز کنید و بشورید و داخل لگن آب بریزید و بعد از تمیز شدن خشک کنید و ریز خرد کنید. پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید و داخل تابه به همراه کمی روغن سرخ کنید تا کمی طلایی شود و بعد سیر پوست کنده را اضافه کنید و تفت دهید تا عطر سیر بلند شود.

مرحله دوم: افزودن اسفناج

در ادامه باید اسفناج خرد شده را به مواد اضافه کنید و تفت دهید تا اسنفاج نرم شود و آب اضافه ان کشیده شود و حالا نوبت اضافه کردن نمک و فلفل سیاه و گردو خرد شده می باشد و بعد از یک تفت ریز مواد را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کاملا سرد شود.

مرحله سوم: رول کردن مواد

در ادامه باید خمیریوفکا را باز کنید و با کمی شیر یا آب روی آن را مرطوب کنید و حالا از مواد میانی روی آن قرار دهید و رول کنید و به دلخواه می توانید در این مرحله کمی از پنیر پیتزا رنده شده استفاده کنید.

مرحله چهارم: تهیه رول اسفناج

در ادامه باید روی رول ها را با زرده و زعفران رومال کنید و کنجد بپاشید و داخل فر قرار دهید و برای ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ زمان دهید تا پخته شود و اگر می خواهید سرخ کنید می توانید رول ها را داخل تابه نبز سرخ کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه رول اسفناج

  1. اگر لایه ها خمیر بهم چسبیده بودند و نتوانستید جدا کنید اصلا سخت نگیرید و رول کنید زیرا بعداز پخت کریپسی ترد می شود.
  2. اگر گیاه خوار هستید و می خواهید این غذا را به صورت گیاهی تهیه کنید می توانید از پنیر توفو استفاده کنید.
  3. می توانید داخل سرخ کن یا هواپر با دمای ۱۶۰ درجه قرار دهید تا سرخ شود.
  4. می توانید به دلخواه از قارچ اسلایس شده نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه