طرز تهیه رول بیکن با گوشت چرخ کرده خوش طعم و شیک + عکس مراحل

دستور پخت رول بیکن

طرز تهیه رول بیکن

 

رول بیکن و گوشت چرخ کرده یکی از رول های بسیار خوشمزه و راحت است که می توانید با بیکن و کمی گوشت چرخ کرده آن را تهیه کنید و برای مهمانی ها استفاده کنید. شما می توانید رول بیکن را داخل فر یا در تابه به دلخواه تهیه کنید که هر دو روش را در این پست به شما آموزش خواهیم داد. شما می توانید برای پیچیدن از نان پیتا یا نان لواش یا خیمر یوفکا به دلخواه استفاده کنید که هر سه بسیار خوشمزه می باشد. مواد میانی را می توانید به دلخواه تهیه کنید و با افزودن کمی پنیر خامه ای بافت خوشمزه و نرمی به مواد بدهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه رول بیکن با گوشت چرخ کرده به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه رول بیکن

 • سیر ۳ حبه
 • پیاز ۱ عدد
 • فلفل تند به دلخواه ۱ عدد
 • فلفل دلمه ای ۱ عدد
 • گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
 • بیکن ۱ بسته
 • پنیر خامه ای ۲ ق غذا خوری
 • نان پیتا ۱ بسته
 • نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه رول بیکن خوشمزه و راحت با گوشت چرخ کرده 

مرحله اول: تفت دادن سیر و پیاز

ابتدا سیر ها را پوره کنید و داخل تابه مورد نظر ریخته و کمی تفت دهید تا عطر سیر بلند شود و بعد از چند دقیقه پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه ادویه ها و سیر کمی تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود. سپس فلفل دلمه نگینی شده را به همراه فلفل تند اسلایس شده اضافه کنید.

مرحله دوم: افزودن گوشت

وقتی مواد یکدست شدند نوبت اضافه کردن گوشت می باشد. گوشت را اضافه کنید و خوب تفت دهید تا سرخ شود و تغییر رنگ دهد. بیکن ها را در اندازه دلخواه خرد کنید و به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و بیکن ها کمی سرخ شوند.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی رول

در ادامه باید پنیر خامه ای اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود. حالا مواد را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کمی از داغی بیفتد. شما می توانید از نان لواش کوچیک یا نان پیتا استفاده کنید و برش بزنید. کف ظرف مخصوص فر را کمی چرب کنید.

مرحله چهارم: پخت رول بیکن

نان لواش یا پیتا برداشته و از مواد میانی داخل آن قرار دهید و رول کنید و رول های تهیه شده را داخل ظرف مخصوص فر قرار دهید و تا ظرف پر شود. حالا به دلخواه روی رول ها پنیر پیتزا بریزید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا رول ها و پنیر ذوب شود.

نکات کلیدی در تهیه رول بیکن شیک و خوشمزه برای مهمانی

 1. می توانید رول ها را داخل تابه قرار دهید و سرخ کنید.
 2. پنیر خامه ای کم نمک استفاده کنید.
 3. اگر طعم سیر را دوست ندارید می توانید از پودر سیر استفاده کنید.
 4. افزودن فلفل تند دلخواه است و می توانید حذف کنید.

همچنین ببینید

از
3
دیدگاه