طرز تهیه کیک شیر داغ اصیل خوشمزه و مجلسی کنجدی مخصوص

طرز تهیه کیک شیر داغ

یکی از انواع کیک های خوشمزه و پرطرفدار در سراسر جهان است که مانند کیک اسفنجی به عنوان پایه انواع کیک ها مجلسی مثل کیک تولد مورد استفاده قرار می گیرد. این کیک خوشمزه یک گزینه مناسب برای عصرانه و صبحانه نیز می باشد.با مقدار موادی که در این دستور شیرینی پزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر کیک شیر داغ تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کیک شیر داغ تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش شیرینی پزی کیک شیر داغ با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

کره۱۰۰ گرم
شیر۱ پیمانه
تخم مرغ۴ عدد
کنجد۱ ق غذا خوری
آرد سفید قنادی۲ پیمانه
هل۱/۲ ق چای خوری
وانیل۱/۲ ق چای خوری
نمک۱/۵  ق چای خوری
بیکینگ پودر۲ ق چای خوری
شکر۱ پیمانه و ۱/۴ پیمانه

طرز تهیه کیک شیر داغ

1مرحله اول: مخلوط کردن

برای تهیه کیک شیر داغ ابتدا شیر و کره را از یخچال بیرون می آوریم تا با دمای محیط سازگار شود.بکینگ پودر و نمک را با آرد مخلوط می کنیم و ۳ مرتبه الک می کنیم.بعد تخم مرغ ها را جداگانه در پیاله ای می شکنیم و در کاسه ای بزرگ می ریزیمدر ادامه وانیل،شکر و هل را به آن می افزاییم و با دور متوسط همزن برقی به مدت ۵ دقیقه مواد را هم می زنیم تا کشدار شود.فر را روشن می کنیم و روی ۱۷۵ درجه سانتیگراد اجازه می دهیم به مدت ۱۵ دقیقه گرم شود.

2مرحله دوم: افزودن شیر

آن وقت شیر را در شیرجوش می ریزیم و کره را نیز به آن می افزاییم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا کناره های شیرجوش شروع کند به جوشیدن که حرارت را همان لحظه خاموش می کنیم و کم کم به مواد تخم مرغ اضافه می کنیمو با قاشق مخلوط می کنیم و ۳۰ ثانیه مواد را با هم مخلوط می کنیم  و آن وقت مخلوط آرد الک شده را نیز در ۲ مرحله به مواد اضافه می کنیم و با قاشق یا لیسک مخلوط می کنیم و اگر هنوز خوب مواد یکدست نشده بود

3مرحله سوم: تهیه کیک

با دور تند همزن برقی ۷ ثانیه مواد را هم می زنیم. البته باید دقت کنیم که زیاد نباید مواد را مخلوط کنیم چون پف کیک می خوابد. سپس قالب را با قلمو چرب می کنیم و کمی آرد می پاشیم و یا کاغذ روغنی کف قالب قرار می دهیم و مایه کیک را داخل قالب می ریزیم و کمی کنجد روی ان می پاشیم سپس آنرا داخل فر می گذاریم و روی دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد به مدت ۴۵ دقیقه اجازه می دهیم تا کیک بپزد. پس از پخت کیک ۳ دقیقه بعد از داخل فر کیک را بیرون می آوریم و اجازه می دهیم تا خنک شود.نوش جان

 

نکات پخت کیک شیر داغ

کیک شیر داغ , دستور پخت کیک شیر داغ , آموزش کیک شیر داغ

کیک شیر داغ با قالب شیفون

قالب مناسب

در صورتی که می خواهید از کیک شیر داغ به عنوان بیس کیک تولد استفاده کنید از قالب معمولی استفاده کنید ولی در صورتی که می خواهید از آن به عنوان کیک صبحانه یا عصرانه استفاده کنید بهترین انتخاب مانند تصویر بالا قالب شیفون یا همان قالب میان تهی می باشد.

همچنین ببینید

از
22
دیدگاه
source : salimi.87 - cookr