طرز تهیه کیک کنجدی نرم، خوشمزه و ساده با ماست به روش بازاری

دستور پخت کیک کنجدی

طرز تهیه کیک کنجدی

 

کیک کنجدی از دسته انواع کیک ها می باشد که بسیار خوشمزه است و خیلی راحت از قالب جدا می شود. شما باید قالب مورد نظر را با کنجد بپوشانید سپس مایه کیک را ریخته و بعد از خارج کردن از فر به راحتی جدا می شود. کیک کنجد برای کسانی که مزه و طعم کنجد را دوست دارند بسیار مناسب است. این کیک مناسب عصرانه و دورهمی می باشد و به دلیل پوشیده شدن با کنجد نیاز به تزئین خاصی ندارد و طرز تهیه بسیار آسانی دارد. این کیک را مانند دیگر کیک ها می توانید بدون فر نیز تهیه کنید. رسپی زیر با ماست است ولی می توانید شیر را جایگزین کنید ولی ماست بافت کیک را بهتر و نرم تر می کند. امروز در پارسی دی کیک کنجدی نرم، خوشمزه و ساده با ماست به روش بازاری را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک کنجدی ساده با ماست

 • تخم مرغ ۳ عدد
 • آرد ۲ پیمانه
 • شکر ۳/۴ پیمانه
 • ماست غلیظ ۱ پیمانه
 • روغن مایع ۱ پیمانه
 • وانیل ۱/۴ ق چای خوری
 • بیکینگ پودر ۲ ق چای خوری
 • کنجد به مقدار لازم

طرز تهیه کیک کنجدی نرم و خوشمزه با ماست

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ گرم کنید. آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و سه بار الک کنید. قالب ۲۳ یا ۲۵ سانتی را با کره خوب چرب کنید می توانید از روغن مایع یا روغن جامدی که در دمای محیط قرار گرفته است نیز برای چرب کردن قالب استفاده کنید سپس کنجد داخل قالب بپاشید.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را داخل کاسه ریخته و به همراه وانیل و شکر با همزن برقی با سرعت تند به مدت ۵ دقیقه خوب هم بزنید تا تخم مرغ ها حجیم و کرم رنگ شوند سپس ماست را افزوده و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک کنجدی

در ادامه روغن را نیز افزوده و ۱ دقیقه دیگر هم بزنید سپس در انتها مخلوط آرد را طی ۳ مرحله اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی هم بزنید و مرحله آخر را با همزن برقی با دور کند به مدت ۲۰ ثانیه هم بزنید تا آرد کاملا مخلوط و مایه کیک یکدست شود.

مرحله چهارم: پخت کیک کنجدی

در ادامه قالب کیک را در فر از قبل گرم شده در دمای ۱۸۰ به مدت ۴۵ دقیقه قرار می دهیم تا کیک پخته شود سپس پس از خنک شدن دور قالب را با کمک چاقو آزاد کنید و به راحتی کیک را خارج کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک کنجدی بازاری

 1. به دلخواه می توانید کمی زعفران دم کرده به مواد کیک اضافه کنید.
 2. برای فرهای برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
 3. بعد از گذشت ۴۰ دقیقه کیک را با خلال دندان چک کنید و اگر نیاز بود زمان بیشتری دهید.
 4. اگر فر شما حالت کانوکشن ندارد می توانید در انتها چند دقیقه روی فر را روشن کنید تا روی سطح کیک نیز طلایی شود.

همچنین ببینید  

طرز تهیه کیک کنجدی نرم، خوشمزه و ساده با ماست به روش بازاری
4.7 (93.33%) 3 votes