طرز تهیه شیرینی آردی نارگیلی بازاری خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه آردی نارگیلی

 

یکی از شیرینی های نوروزی و از انواع نارگیلی می باشد با این تفاوت که با آرد تهیه می شود و خمیر مانند است و باید کاتر بخورد و مزه و طعم آن با شیرینی نارگیلی بازاری کمی متفاوت است و بسیار راحت است. شیرینی آردی نارگیلی یکی از گزینه های شیرینی ها خوشمزه و ترد می باشد که داخل دهان آب می شود. بهتر است برای تهیه این شیرینی از پودر نارگیل چرب استفاده کنید. برای تهیه این شیرینی بهتر است از ترازو استفاده کنید تا شیرینی خوب و با کیفیتی داشته باشید ولی نگران نباشید ما طرز تهیه شیرینی نارگیلی آردی را با پیمانه نیز به شما می گوییم که اگر برای شما در دسترس نبود با کمک پیمانه این شیرینی خوشمزه را تهیه کنید. امروز در پارسی دی شیرینی آردی نارگیلی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

آرد قنادی۲ پیمانه (۲۵۰ گرم)
پودر نارگیل چرب۱ و ۱/۴ پیمانه (۱۲۵ گرم)
پودر قند۱ و ۱/۴ پیمانه (۱۵۰ گرم)
روغن قنادی۱۵۰ گرم

طرز تهیه شیرینی آردی نارگیلی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا پودر نارگیل را بعد از اندازه کردن داخل آسیاب ریخته و چند پالس بزنید تا ریزتر شود. حتما برای تهیه این شیرینی از روغن ۵۰ قنادی استفاده کنید و یا می توانید نصف روغن صاف و نصف روغن ۵۰ بریزید و پیشنهاد می شود برای انسجام بیشتر این شیرینی روغن قنادی را حذف نکنید.

مرحله دوم: هم زدن روغن

روغن قنادی را به پودر قند داخل کاسه ریخته و با دور تند همزن برقی به مدت ۷ دقیقه بزنید تا سبک و حجیم شود سپس پودر نارگیل را اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

مرحله سوم: تهیه خمیر شیرینی آردی نارگیلی

آرد را به تدریج به مواد فوق اضافه کنید و هم بزنید تا مانند خمیر جمع شود سپس خمیر را دوبار چرخ کنید تا نرم و منسجم شود و یا می توانید داخل غذاساز ریخته چند پالس بزنید تا خمیر نرمی حاصل شود.

مرحله چهارم: کاتر زدن شیرینی آردی نارگیلی

خمیر را بین دو نایلون به قطر ۱ سانت باز کنید و با کاتر دلخواه شکل بزنید و داخل سینی فر قرار دهید سینی فر نیاز به کاغذ روغنی یا چرب شدن ندارد سپس به دلخواه پودر پسته روی شیرینی ها بریزید.

مرحله پنجم: پخت شیرینی آردی نارگیلی

سینی فر را در فر از قبل گرم شده قرار دهید و دما را روی ۱۷۰ درجه و ۱۰ الی ۱۲ دقیقه زمان دهید تا شیرینی ها پخته شوند بعد از خنک شدن کامل شیرینی آن را از سینی جدا کنید و نباید بیش از اندازه در فر نگهدارید زیرا این شیرینی به سرعت خشک می شود. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شیرینی آردی نارگیلی با پیمانه

  1. برای فر برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
  2. شیرینی را در جای خشک و خنک به مدت ۳ ماه نگهداری کنید.
  3. با این مقدار گفته شده حدود نیم کیلو شیرینی نارگیلی خواهید داشت.
  4. اگر همان موقع که داغ است شیرینی نارگیلی را جدا کنید پودر می شود.
  5. اگر چرخ گوشت یا غذاساز ندارید می توانید با نوک انگشت خمیر را منسجم کنید و بمدت ۱۲ ساعت در یخچال بگذارید سپس کاتر بزنید.

همچنین ببینید 

از
12
دیدگاه