طرز تهیه شیرینی نخودچی با لیوان فرانسوی نرم و خوشمزه به روش قنادی

طرز تهیه شیرینی نخودچی با لیوان

 

شیرینی نخودچی یا شیرینی نخودی یکی از شیرینی های بسیار پر طرفدار و خوشمزه و سنتی ایرانی می باشد که بین همه ما ایرانی ها بسیار محبوب است و یکی از گزینه های اصلی شیرینی سنتی می باشد که شما می توانید به سادگی در خانه تهیه کنید. شیرینی نخودچی با لیوان یکی از روش های ساده بدون ترازو می باشد که با لیوان فرانسوی اندازه گیری می شود و خیلی راحت تهیه می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیرینی نخودچی با لیوان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد نخودچی۶۰۰ گرم تقریبا ۴ لیوان
آرد سفید۱۵۰ گرم تقریبا ۱ لیوان
پودر قند۳۰۰ گرم تفریبا ۲ لیوان
روغن جامد (روغن صاف قنادی) یا نیمه جامد۳۰۰ گرم تقریبا یک لیوان به اضافه دو ، سه قاشق
هل آسیاب شده۱ ق مربا خوری

طرز تهیه شیرینی نخودچی با لیوان

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید آرد ها را به صورت جداگانه سه بار الک کنید تا سبک شود و بعد آرد سفید را به مدت ۵ دقیقه داخل تابه تفت دهید تا بو داده شود و بوی خامی آرد سفید گرفته شود و کنار قرار دهید تا خنک شود، می توانید از فر نیز برای بو دادن مواد استفاده کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید پودر قند را الک کنید و داخل یک کاسه بریزید و روغن را اضافه کنید و با همزن خاموش کمی هم بزنید تا مواد مخلوط شود و بعد با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه بزنید تا کرمی رنگ شود و در انتها پودر هل را اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه خمیر

در ادامه باید آرد ها را به تناوب کم کم اضافه کنید تا جای که خمیر شل نباشد کافی است و خیلی آرد نریزید ممکن است همه آرد استفاده نشود و نیازی به ورز دادن ندارد و با نوک انگشت خمیر را جمع کنید و برای ۲۴ ساعت داخل دمای محیط خنک یا نیم ساعت در یخچال استراحت دهید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی نخودچی با لیوان

در ادامه باید خمیر را بین دو کیسه باز کنید و قالب بزنید و روی آن را با زعفران یا خلال پسته تزیین کنید و داخل سینی فر قرار دهید و در فر گازی ۱۶۰ درجه به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه زمان دهید تا شیرینی پخته شود و بعد از خنک شدن کامل از روی سینی جدا کنید.

فوت و فن های دستور پخت شیرینی نخودچی با لیوان

  1. می توانید نصف روغن حیوانی و نصف  روغن نیمه جامد بریزید.
  2. فر باید از ۱۵ دقیقه قبل گرم شده باشد.
  3. برای پخت در فر برقی ۱۵۰ درجه ، طبقه وسط، المنت پایین روشن ۲۰ تا ۲۵ دقیقه زمان دهید.
  4. با مقدار مواد بالا حدودا ۲۰۰ عدد شیرینی ، به وزن یک کیلو دارید.
  5. ماندگاری نخودچی بسیار بالاست ، توی ظرف درب بسته و در محیط خنک تا چندین ماه با کیفیت می ماند.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه