طرز تهیه اوگرا پلو (آغورپیلا) لذیذ و خوشمزه و ساده به روش تاجیکستانی

طرز تهیه اوگرا پلو

 

پلو ها انواع مختلفی در ایران و سایر کشور های دیگر دنیا دارد که با ذائقه ما ایرانی ها بسیار هماهنگ است و شما می توانید این پلو خوشمزه تاجیکستانی خوشمزه را با گوشت تکه ای استفاده کنید. شما می توانید این غذا خوشمزه را برای شام یا نهار تهیه کنید و یک غذای خوشمزه محلی به روش اصلی در خانه تهیه کنید. در کنار این پلو می توانید انواع ترشی و سالاد را سرو کنید. این پلو به آغور پیلا نیز معروف است ولی بین ما ایرانی ها به اوگرا پلو معروف است. امروز در پارسی دی طرز تهیه اوگرا پلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

برنج۳ پیمانه
گوشت تکه ای۳۰۰ گرم
پیاز قرمز۱ عدد
هویج۱ عدد
جعفری۲۰۰ گرم
کشمش پلویی۱۰۰ گرم
عصاره گوشت۱ عدد
آب۲ پیمانه
زعفران کردهبه مقدار لازم
پودر دارچین،پودر زیره،پودر هل،زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه اوگرا پلو

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا هویج را پوست بگیرید و رنده درشت بزنید و بعد به همراه روغن و کره کمی تفت دهید تا نرم و سبک شود و کنار قرار دهید. در ادامه پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد گوشت تکه ای خرد شده را اضافه کنید و کمی به همراه ادویه ها تفت دهید تا سبک شود.

مرحله دوم: پخت گوشت

در ادامه باید کمی تفت تا رنگ گوشت تغییر کند بعد جعفری خرد شدهر ا اضافه کمی کمی تفت دهید و در آخر هویج را اضافه کنید و در انتها دو لیوان آب جوشیده را به همراه عصاره گوشت به مواد اضافه کنید و درب قابلمه را بسته و برای ۳ ساعت زمان دهید تا گوشت پخته شود، می توانید برای سهولت در کار از زودپز استفاده کنید.

مرحله سوم: آبکش کردن برنج

در انتها زعفران دم کرده در ۱۰ دقیقه اضافه کنید. کشمش را به همراه کمی کره یا روغن تفت دهید تا پف کند. برنج را که از قبل خیس کنید و روی حرارت قرار دهید و زمان دهید تا بجوش بیاید و نرم شود و بعد برنج آبکش کنید و به دلخواه کف قابلمه روغن بریزید و ته دیگ دلخواه قرار دهید.

مرحله چهارم: اوگرا پلو

در ادامه برنج را با مواد گوشتی را با برنج به صورت لایه ای بریزید و بعد کشمش تفت خورده را نیز به صورت لایه ای بریزید و در انتها روی برنج کمی زعفران دمکرده بریزید و مقداری زیره بریزید و یک بوته سیر پوست کنده روی برنج قرار دهید و زمان دهید تا دم بکشد و در انتها کره بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت اوگرا پلو

  1. در رسپی اصلی این غذا از پیاز قرمز استفاده شده است.
  2. می توانید برنج را به صورت کته با آب گوشت نیز تهیه کنید.
  3. می توانید از زودپز استفاده کنید و آب گوشت را برای سرو روی پلو نگه دارید.
  4. در استفاده از زعفران دست و دلباز باشید زیرا عطر فوق العاده ای به این پلو می دهد.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه