طرز تهیه دسر مثلثی با بیسکویت پتی بور و موز بسیار خوشمزه و شیک + تصویری

دستور تهیه دسر مثلثی

طرز تهیه دسر مثلثی

 

دسر مثلثی یکی از روش های بسیار خوشمزه و آسان برای تهیه دسر می باشد که دیگر نیازی به قالب ندارد و می توانید به راحتی با چند قلم مواد در خانه تهیه کنید. شما می توانید دسر مثلثی را با بیسکویت پتی بور و مغز موز تهیه کنید و در یخچال قرار دهید و برای مهمانی یک دسر شیک و خوش طعم تهیه کنید و برش بزنید و سرو کنید. دسر ها یکی از اجزای اصلی مهمانی می باشد. دسر های که نیازی به قالب ندارند بسیار ترند و راحت هستند و شما می توانید مواد را در یک سلفون بپیچید و یک دسر ساده تهیه کنید. شما می توانید دسر مثلثی با بیسکویت را به صورت تصویری در این پست یاد بگیرید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر مثلثی با بیسکویت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه دسر مثلثی با موز

  • شیر نیم لیتر
  • پودر کاسترد ۲ ق غذا خوری
  • شکر ۲ ق غذا خوری
  • بیسکویت پتی بور ۲۴ عدد
  • موز ۱ عدد

طرز تهیه دسر مثلثی خوشمزه و شیک برای مهمانی و مجالس

مرحله اول: جوشاندن شیر

شیر را داخل یک قابلمه بریزید و پودر کاسترد را اضافه کنید. پودر کاسترد را می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید. هم بزنید تا پودر داخل شیر حل شود و بعد روی حرارت ملایم قرار دهید و مرتب هم بزنید تا کم کم پودر کاسترد داخل شیر رنگ باز کند. سپس شکر را اضافه کنید.

مرحله دوم: غلیظ شدن مواد

مواد روی حرارت ملایم هم بزنید تا جای که شبیه به غلظت فرنی شود. همانند عکس فوق شود. روی تخته آشپزی سلفون کشیده و ۱۲ عدد بیسکویت را مانند عکس زیر روی سلفون قرار دهید و بچینید. شما می توانید از بیسکویت پتی بور ساده یا شکلاتی استفاده کنید.

مرحله سوم: افزودن مواد

مرحله سوم: افزودن مواد

در ادامه یک لایه از مواد کاستردی تهیه شده را روی بیسکویت ریخته و با کمک چاقو یا پالت صاف کنید. حالا مجدد یک لایه ۱۲ عددی دیگر بیسکویت چیده و باز مواد کاستردی روی آن پخش کنید. سپس یک موز پوست کنده را وسط دسر قررا دهید.

مرحله چهارم: تهیه دسر مثلثی

حالا باید با کمک سلفون ها از دو طرف آن را جمع کنید و به شکل مثلث در بیاورید و خوب سلفون را محکم کنید و بعد برای ۱۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا بیسکویت ها نرم و مزه ها به خورد هم بزنید. سپس سلفون را باز کنید و روی آن پودر کاکائو الک کنید و با گل محمدی تزیین کنید. برای برش دادن از چاقو تمیز اره ی استفاده کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه دسر مثلثی ساده با چند قلم مواد

  1. می توانید بجای پودر کاسترد از نشاسته ذرت استفاده کنید.
  2. این دسر کم شیرین است و به دلخواه می توانید مقدار شکر را بیشتر کنید.
  3. می توانید برای روی دسر گاناش شکلاتی درست کنید و روی مواد بریزید.
  4. اگر موز در دسترس نداشتید می توانید از هر نوع میوه مورد علاقه خود زردآلو یا توت فرنگی استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
5
دیدگاه