طرز تهیه روغن صاف قنادی از روغن نیمه جامد در خانه برای شیرینی

طرز تهیه روغن صاف قنادی

 

یکی از روش های تهیه روغن برای شیرینی های نوروزی می باشد که در کیفیت و نتیجه نهایی بسیار موثر است باید گفت روغن صاف با روغن قنادی متفاوت است روغن قنادی در لوازم قنادی ها موجود است که به اصطلاح روغن ۵۰ نیز به آن گفته می شود ولی روغن صاف متفاوت تر است در واقع روغن های نیمه جامد دارای حباب هایی می باشند که با صاف کردن آن شما آن را به روغن کاملا جامد در می آورید اما روغن قنادی بافت سفت تری دارد زیرا نقطه ذوب بالایی دارد و به همین دلیل به شیرینی اجازه می دهد تا بیشتر پخته شود و همچنین باعث می شود چربی از شیرینی خارج نشود و ظاهر بهتری داشته باشد، کریسکو Crisco نامی بود که اولین کارخانه تولید روغن قنادی برای مصارف خانگی را روی محصولاتش گذاشت.

کریسکو در ۲ شکل قوطی و پاکتی، به ۲ رنگ زرد و آبی عرضه میشه. نوع زرد نرم تر، تیره تر و کره ای تره و نوع آبی متدوال تر و معادل روغن ۵۰ قنادی می باشد. شما می توانید برای تهیه روغن صاف خانگی هم از کره و هم از روغن نیمه جامد استفاده کنید و توجه داشته باشید در شیرینی هایی که از کره استفاده شده است اصلا با روغن جایگزین نکنید زیرا بافت و کیفیت نهایی شیرینی تغییر پیدا خواهد کرد همچنین شیرینی هایی که با کره تهیه می شوند نسبت به روغن صاف ماندگاری کمتری دارند و شما به دلخواه می توانید از کره گیاهی نیز استفاده کنید. امروز در پارسی دی روش تهیه روغن صاف قنادی از روغن نیمه جامد را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

روغن نیمه جامد۵۰۰ گرم

طرز تهیه روغن صاف قنادی در خانه

مرحله اول: بن ماری کردن روغن

روغن را داخل یک ظرف با حجم مناسب بریزید سپس کتری را آب پر کنید و صبر کنید تا به جوش بیاد سپس ظرف حاوی روغن را روی کتری قرار دهید و مدام هم بزنید تا روغن کاملا ذوب شود اگر ماکروفر دارید می توانید به مدت ۱ دقیقه تا ۲ دقیقه با قدرت ۱۰۰ درصد قرار دهید تا روغن ذوب شود.

مرحله دوم: تهیه روغن

وقتی ذوب شد از روی حرارت بردارید و داخل یک شیشه یا ظرف تمیز ریخته و درب ظرف را نگذارید و صبر کنید تا از حرارت افتاده سپس دربش را بسته و داخل یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد و سفت شود حالا شما می توانید از روغن صاف در شیرینی پزی خود استفاده کنید.

فوت و فن های دستور تهیه روغن صاف خانگی

  1. شما می توانید روغن صاف را با نصف کره نیز تهیه کنید.
  2. قبل پخت شیرینی روغن صاف را ۱ ساعت داخل فریزر قرار دهید سپس استفاده کنید.
  3. روغن صاف دارای ماندگاری بالایی است.
  4. می توانید روغن را روی حرارت مستقیم قرار دهید ولی دقت کنید نباید بجوشد.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه