طرز تهیه دلمه کلم با مرغ و برنج خیلی خوشمزه + راز خوشمزگی

طرز تهیه دلمه کلم با مرغ

دلمه کلم با مرغ یکی از انواع دلمه ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و با مرغ تهیه می شود برای کسانی که طعم و مزه گوشت را دوست ندارند گزینه بسیار خوبی می باشد و شما می توانید به روش های مختلف این دلمه را در خانه تهیه کنید. برای پیچیدن دلمه می توانید از دلمه پیچ استفاده کنید که به صورت سیگاری رول کنید و یا مواد را داخل کاسه بریزید و بقچه ای بپچید. طعم و مزه این دلمه بسیار خوب می باشد و می توانید از سینه مرغ چرخ شده یا ریز نگینی شده استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه دلمه کلم با مرغ و برنج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سس مخصوص دلمه

رب گوجه فرنگی۲ ق غذا خوری
روغن۲ ق غذا خوری
پیاز داغ۳ ق غذا خوری
سرکه۱/۲ پیمانه
شکر۱ ق غذا خوری
آببه مقدار لازم

مواد لازم

کلم پیچ۱ عدد
سینه مرغ1 عدد
برنج۱ پیمانه
لپه۱/۲ پیمانه
پیاز۱ عدد
رب۳ ق غذا خوری
سبزی معطر دلمه شامل (ترخون، مرزه، شوید)۳ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه دلمه کلم با مرغ

1مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا سینه مرغ را چرخ کنید و یا به صورت نگینی ریز خرد کنید و کنار بگذارید. لپه را کمی خیس کنید و به همراه کمی آب بگذارید تا نیم پز شود و کف روی آن را بگیرید. برنج را نیز خیس کنید و نیم پز کرده و آبکش کنید و کنار بگذارید. سبزی معطر را پاک کنید و بشورید و ساطوری ریز خرد کنید.

2مرحله دوم: تفت دادن مواد

پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و سینه مرغ چرخ شده یا نگینی ریز خرد شده را به پیاز اضافه کنید و بعد کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ سینه مرغ تغییر دهد و سرخ شود و در ادامه لپه و برنج پخته شده را اضافه کنید و بعد رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود و بعد سبزی معطر را اضافه کنید و تفت دهید تا عطر سبزی ها آزاد شود.

3مرحله سوم: پیچیدن دلمه

در ادامه کلم را به صورت درسته داخل آب جوش قرار دهید و زمانی که برگ ها نرم شدند خود برگ ها از کلم جدا می شوند و دانه دانه آبکش کنید و بعد مواد را داخل آن قرار دهید و رول کنید و یا با کمک کاسه به صورت بقچه ای تهیه کنید و و بعد کف قابلمه برگ کلم قرار دهید و دلمه ها را به صورت فشرده قرار دهید.

4مرحله چهارم: پخت دلمه کلم مرغ

در ادامه داخل یک تابه رب را به همراه روغن تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود و کمی نمک و فلفل سیاه و پیاز داغ اضافه کنید و تفت دهید و در ادامه آبلیمو یا سرکه و آب بریزید و روی دلمه ها بریزید و روی دلمه بشقاب قرار دهید و درب قابلمه را برای ۱ ساعت قرار دهید تا خوشمزه شود و در انتها به آن پیاز داغ و زرشک اضافه کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه دلمه کلم مرغ خوشمزه + راز خوشمزگی

  1. می توانید بجای رب از پوره گوجه فرنگی قرار دهید.
  2. سبزی معطر خشک عطر و بو بیشتری دارد.
  3. می توانید از ترکیب سرکه و شکر استفاده کنید.
  4. برنج را کمی زنده آبکش کنید.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه