طرز تهیه دلمه کلم برگ سفید قالبی خوشمزه و مجلسی تبریزی

طرز تهیه دلمه کلم برگ

یکی از انواع دلمه های پر طرفدار و خوشمزه ایرانی است که علاوه بر اینکه می توانید آنرا به عنوان یک غذای کامل سرو کنید ، می توانید از آن به عنوان یک پیش غذای مجلسی هم استفاده کنید. این دلمه مجلسی در برخی شهرها با نام دلمه کلم پیچ شناخته می شود.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر دلمه کلم برگ تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری دلمه کلم برگ تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی دلمه کلم برگ با پرتال پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

برنج۱ پیمانه
کلم برگ۱ عدد
کره۱/۲ ق چای خوری
شکرنصف پیمانه
پیاز متوسط۱ عدد
آلو خورشی۱ پیمانه
سبزی دلمه ای۲۰۰ گرم
روغن مایعبه اندازه کافی
گوشت چرخ کرده۴۰۰ گرم
دارچین۱/۲ ق چای خوری
زعفران دم کرده۲ قاشق سوپخوری
رب گوجه فرنگی۴ قاشق سوپخوری
آب‌ لیمو ترش تازه۳ قاشق سوپخوری
نمک و فلفل سیاهبه اندازه کافی

طرز تهیه دلمه کلم برگ

1مرحله اول: آماده سازی

برای تهیه دلمه کلم برگ ابتدا آلوها را در کاسه ای از آب می ریزیم تا به مدت ۱ ساعت خیس بخورند.سپس در قابلمه ای آب می ریزیم و کمی نمک به آن می افزاییم و روی حرارت قرار می دهیم تا سریعتر آب به جوش بیاید.آن وقت برنج را می شوییم و آب آن را بیرون می ریزیم و داخل آب در حال جوش می ریزیم و صبر می کنیم تا برنج نیم پز شود و زیر دندان تست می کنیم اگر اطراف برنج پخته شده بود و مغز آن کمی گیر داشت زمان آبکش کردن برنج است.برنج را آبکش می کنیم و کنار می گذاریم.پیاز را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم و در تابه ای روغن می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا کمی داغ شود و پیاز را در روغن می ریزیم و تفت می دهیم

2مرحله دوم: تفت دادن گوشت

و صبر می کنیم تا سبک شود و کمی به رنگ طلایی نزدیک شود و بعد در تابه ای کوچک کمی روغن می ریزیم و روی حرارت می گذاریم و نیمی از رب گوجه فرنگی را در روغن تفت می دهیم تا رب نیز به رنگ قرمز در بیاید و قرمز تر شود و بعد زیر حرارت را خامو ش می کنیم.سپس گوشت چرخ کرده را به پیاز می افزاییم و حرارت را ملایم می کنیم و مداوم تفت می دهیم تا جاییکه رنگ گوشت کاملا تغییر کند و کمی سرخ شود و نمک و فلفل را روی گوشت می پاشیم و مخلوط می کنیم و دو پیمانه آب به آن اضافه می کنیم

3مرحله سوم: تهیه مواد میانی

و رب گوجه فرنگی تفت داده را نیز به مواد ملحق می کنیم و حرارت را ملایم می کنیم تا خوب گوشت بپزد و آب آن نیز تبخیر شود. پس از پخت مواد و تبخیر شدن کامل آب در تابه نصف زعفران دم کرده و نصف شکر را به همراه نصف از دارچین و نصف آبلیمو را به مواد اضافه می کنیمو خوب با هم مخلوط می کنیم و صبر می کنیم تا مواد به جوش بیاید و زمانیکه چند جوش زد از روی حرارت تابه را بر می داریم.در تابه ای دیگر کمی روغن می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا روغن داغ شود و بعد سبزی های خرد شده را داخل تابه می ریزیمو به مدت ۲ دقیقه با روغن تفت می دهیم و از روی حرارت تابه را بر می داریم و سبزی ها را به همراه برنج به مواد اضافه می کنیم و مواد را خوب با هم مخلوط می کنیم. سپس در قابلمه ای بزرگ آب می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید

4مرحله چهارم: پخت کلم

و کلم برگ را از هم جدا می کنیم و می شوییم و در آبکش قرار می دهیم.زمانیکه آب بجوش آمد کمی نمک داخل آب می ریزیم و کلم برگ ها را در آن قرار می دهیم تا به مدت ۱۰ دقیقه بجوشند و از حالت تردی در بیایند و نرم شوند.اگر بوی کلم برایتان آزاردهنده است می توانید کمی زنجبیل را رنده کنید و داخل آب جوش بریزید تا بوی کلم را بگیرد.سپس کلم ها را از داخل آب جوش بیرون می آوریم و در آبکشی قرار می دهیم و می گذاریم تا کمی خنک شوند و قسمت های ضخیم کلم ها را با چاقو می گیریم تا راحت رول شوند.سپس برگ کلم را روی تخته آشپزخانه می گذاریم و کمی از مایه دلمه را در یک گوشه برگ کلم می ریزیم و اطراف آن را یک تایی می زنیم و به صورت رول می پیچانیم.بهتر است دقت کنید تا اندازه دلمه ها یکسان باشد.

5مرحله پنجم: پیچیدن دلمه

همگی دلمه ها را به همین صورت آماده می کنیم و کف قابلمه ای که متناسب با تعداد دلمه ها باشد روغن می ریزیم و کف قابلمه را با برگ کلم می پوشانیم و دلمه ها را از طرفی که آزاد هستند درکف قابلمه می چینیم تا لایه اول کاملا چیده شودو لایه دوم را برعکس لایه اول از طرفی که کاملا دلمه ها بسته اند می چینیم.به همین صورت دلمه کلم ها را می چینیم. کره را در قابلمه ای قرار می دهیم و روی حرارت می گذاریم تا آب شود و بعد باقی رب گوجه فرنگی را به آن می افزاییم و تفت می دهیمو ۳ پیمانه آب و کمی نمک،فلفل به آن اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا بجوش بیاید و بعد از روی حرارت بر می داریم و روی دلمه ها این سس را می ریزیم و بشقاب سنگینی را روی دلمه ها قرار می دهیم و حرارت را زیاد می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم تا بخار کند.

6مرحله ششم: پخت دلمه کلم

زمانیکه بخار آن بلند شد حرارت را ملایم می کنیم و اجازه می دهیم تا دلمه کلم برگ به مدت ۱ ساعت ۳۰ دقیقه خوب بپزد و آب آن تبخیر شود و فقطی کمی آب داشته باشد که از کف قابلمه روی دلمه کلم ها بریزیم.۳۰ دقیقه مانده به اخر پخت دلمه هاباقی شکر،آبلیمو،زعفران و دارچین و آلو همراه با کمی از آبش را با هم مخلوط می کنیم و به دلمه اضافه می کنیم. در آخر دلمه کلم برگ را در ظرف مورد نظر می کشیم و از مایع آن روی دلمه ها می ریزیم و برای تزئین آن کمی زرشک می ریزیم و نوش جان کنید.


فوت فن های دستور پخت دلمه کلم سفید

  1. سبزی دلمه ای حاوی جعفری ، تره ، شوید ، گشنیز و ترخون می باشد. برای مواد بالا باید از ۶۰ گرم جعفری ، ۴۰ گرم تره ، ۳۰ گرم شوید ، ۴۰ گرم گشنیز و ۳۰ گرم ترخون استفاده کنید.
  2. با این مواد حدود ۲۰ عدد دلمه خواهید داشت.
  3. به دلخواه می توانید از رب انار یا رب لیمو امانی برای طعم دار کردن استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
237
دیدگاه