طرز تهیه اشکنه تهرانی ساده و خوشمزه با سیب زمینی و شنبلیله

طرز تهیه اشکنه

یکی از غذاهای سنتی و قدیمی ایرانی است که در گذشته از غذاهای پر مصرف محسوب می شده است. این غذای سنتی علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد ، مواد زیادی برای طبخ نمی خواهد و به راحتی می توانید آنرا در منزل تهیه کنید.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر اشکنه تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری اشکنه تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش طرز تهیه اشکنه در دسته بندی آشپزی سایت پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

تخم مرغ۴ عدد
پیاز درشت۱ عدد
آرد۲ ق غذا خوری
سیب زمینی متوسط۲ عدد
رب گوجه فرنگی۱ ق غذا خوری
شنبلیله خشک شده۱ ق غذا خوری
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه اشکنه

1مرحله اول: تفت دادن پیاز

برای تهیه اشکنه سنتی ابتدا پیاز را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم و در قابلمه ای کمی روغن می ریزیم و روی حرارت می گذاریم تا داغ شود و بعد پیازها را در قابلمه می ریزیم و تفت می دهیم و صبر می کنیم تا پیازها نرم و و طلایی شوند.

2مرحله دوم: افزودن رب

سپس پیازها را یک طرف تابه جمع می کنیم واگر در قابلمه هنوز روغن هست که بهتر اگر نیست کمی روغن در قابلمه می ریزیم و رب گوجه فرنگی را اضافه می کنیم و در روغن تفت می دهیم تا روغن کاملا قرمز شود و رب گوجه فرنگی بوی خامی ندهد

3مرحله سوم: افزودن آرد

و بعد با پیاز ها مخلوط می کنیم و مجددا تفت می دهیم و کمی زردچوبه،فلفل سیاه و نمک روی پیاز و رب گوجه فرنگی می پاشیم و شنبلیله خشک شده را می افزاییم و مواد را مخلوط می کنیم و آن وقت آرد را کم کم اضافه می کنیم

4مرحله چهارم: تهیه اشکنه

و پیاپی تفت می دهیم تا آرد در مواد گلوله نشود. در همین مرحله سیب زمینی ها را پوست بگیرید و به صورت مربع های کوچک در غذا می ریزیم و زمانیکه مایه اشکنه یکدست شد ۳ لیوان آب به مواد اضافه می کنیم و حرارت را زیاد می کنیم تا آب هر چه زودتر به جوش بیاید.سپس تخم مرغ ها را داخل قابلمه می شکنیم و هم می زنیم تا خودش را بگیرد و سفت شود.سپس اشکنه که آماده شد از روی حرارت قابلمه را بر می داریم و اشکنه را در ظرف مود نظر می کشیم و با نان ترید می کنید.نوش جان.

فوت فن های دستور پخت اشکنه تهرانی

  1. برای اشکنه گوجه فرنگی باید از گوجه فرنگی رسیده و کمی ترش مزه استفاده کنید گوجه فرنگهایی که وسطشون کال و نارس هست خوشمزه نمی شود.
  2. آرد برای غلیظ تر شدن اشکنه استفاده می شود.
  3. می توانید تخم مرغ را هم بزنید یا به صورت درسته داخل اشکنه باشد.

همچنین ببینید

از
300
دیدگاه