طرز تهیه شنیسل مرغ سوخاری خوشمزه و رستورانی در خانه

طرز تهیه شنیسل مرغ

یکی از غذاهای خوشمزه و پرطرفدار در جهان است که با گوشت مرغ تهیه می شود. روش پخت این غذای خوشمزه شباهت زیادی به مرغ سوخاری دارد. در تهیه شنیسل مرغ گوشت مرغ مانند استیک مرغ به صورت ورقه های نازک شکل داده می شود.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر شنیسل مرغ تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری شنیسل مرغ تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی و طرز تهیه شنیسل مرغ با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

سیر۲ حبه
تخم مرغ۲ عدد
آرد سفید۱ پیمانه
سینه مرغ۲ عدد
آرد سوخاری۱ پیمانه
کنجدبه مقدار لازم
روغن مایعبه مقدار لازم
پاپریکا۱/۲ ق مربا خوری
پودر زنجبیل۱/۴ ق مربا خوری
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه شنسیل مرغ

1مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا گوشت سینه های مرغ را با یک چاقوی تیز از استخوان های آن ها جدا می کنیم و روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم به صورت افقی روی سینه ها را برش می دهیم البته در حین برش زدن باید دقت داشته باشیم که بالای سینه خیلی حجم بشتری نسبت به پایین آن داردپس باید در حین برش توجه کنیم که در حین برش ضخامت ابتدا و انتها برش یکسان باشد.نه خیلی نازک برش می زنیم که بافت سینه از هم جدا شود و نه آنقدر ضخیم که خوب پخته نشود.پس ۱%۵ الی ۲ سانت برای طول ضخامت سینه ها معقول و کافی است.

2مرحله دوم: طعم دار کردن

سپس سیرها را پوست می گیریم و آبکش می کنیم و نده ریز می کنیم و در کاسه ای تخم مرغ ها را می شکنیم و سیر رنده شده را داخل تخم مرغ می ریزیم و با همزن دستی کمی هم می زنیم و پابریکا ،نمک،فلفل سیاه ،زنجبیل (اختیاری است می توانید حذف کنید)را روی تخم مرغ می ریزیم و مجددا هم می زنیم تا ادویه ها به خورد تخم مرغ برود. سپس آرد سوخاری را در سینی می ریزیم و در سینی پخش می کنیم و بعد سینه های برش زده را جداگانه ابتدا در تخم مرغ که با ادویه ها طعم دار کردیم قرار می دهیم

3مرحله سوم: سرخ کردن

تا کاملا آغشته به تخم مرغ شود و بعد در پودر سوخاری قرار می دهیم تا تمام سینه با آرد آمیخته شود.زمانیکه هر دو طرف سینه ها را با آرد سوخاری آغشته شد در سینی خشک قرار می دهیم و همگی سینه ها را به همین شکل آماده می کنیم.کمی روغن در تابه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود و بعد یک عدد از شنسل ها را ابتدا در تابه قرار می دهیم تا کمی خودش را بگیرد و بعد شنسل بعدی را در تابه می گذاریم و صبر می کنیم تا اطمینان پیدا کنیم که شنیسل پخته شده است. هنگامی که یک طرف شنیسل پخت آن را بر می گردانیم تا طرف دیگر آن نیز پخته و کمی سرخ شود. برای اینکه متوجه بشیم شنیسل پخته است یا نه یک عدد خلال دندان یا سیخ کباب چوبی را داخل شنیسل فرو می کنیم و تا ۳ می شماریم

4مرحله چهارم: تهیه شنسیل مرغ

و بعد چوب را بیرون می آوریم و روی دست نوک چوب را قرار می دهیم اگر چوب را زمانیکه روی دست قرار می دهیم داغ بود یعنی شنیسل پخته شده است در غیر اینصورت زمان لازم است تا کاملا پخته شود. شنیسل ها را بعد از پخت در صافی یا روی دستمال آشپزخانه قرار می دهیمتا روغن اضافه آن گرفته شود. شنیسل ها را به هر نفر در بشقابی قرار می دهیم و هر نوع سبزی یا کاهو خرد شده را در کنار آن می چینیم و با خیار شور و گوجه فرنگی تزئین می کنیم و با سس مورد علاقه نوش جان کنید. در صورت تمایل می توانید از سیب زمینی سرخ کرده هم استفاده کنید.


فوت فن های دستور پخت شنیسل مرغ

 1. می توانید این شنیسل را با سیب زمینی سرخ کرده و پوره سیب زمینی میل کنید.
 2. شنیسل ها را می توانید تو فر یا سرخ کن بدون روغن با دمای ۲۰۰ درجه به مدت ۲۰دقیقه تا ۲۵دقیقه هم سرخ کنید.
 3. از پودر پانکو یا سوخاری نیز می توانید استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
56
دیدگاه
source : gunculinary

 • ثنا ۱ سال پیش

  سلام ببخشید برای شنیسل مرغ حتما باید از سینه مرغ استفاده بشه؟
  نمیشه از رونش استفاده کرد‌؟ بدمزه میشه؟

  پاسخ
  • مونا مصطفوی ۱ سال پیش

   نه عزیزم

   پاسخ
 • حمید ۱ سال پیش

  سلام نقش ارد سفید مشخص نیست

  پاسخ
  • مونا مصطفوی ۱ سال پیش

   ابتدا سینه را داخل آرد سفید بزنید و بعد تخم مرغ و بعد پورد سوخاری

   پاسخ
   • حمید ۱ سال پیش

    سپاسگزارم

    پاسخ