طرز تهیه کوکو لوبیا چشم بلبلی ساده و خوشمزه با سیب زمینی

طرز تهیه کوکو لوبیا چشم بلبلی

 

یکی از انواع کوکوها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و همان طور که مشخص است از لوبیا چشم بلبلی برای تهیه این کوکو استفاده می شود و می توانید برای نهار یا شام به همراه یک سالاد سبک و نان تازه تهیه کنید. لوبیا چسم بلبلی یکی از حبوباب بسیار پر فایده است که بیشتر هندی ها در آشپزی استفاده می کنند شما با لوبیا چشم بلبلی می توانید انواع سوپ و پلوها و شامی و کوکو ها را تهیه کنید. لوبیا چشم بلبلی مواد مغذی فراوانی دارد و برای افرادی که در رژیم غذایی هستند بسیار مفید است. لوبیا چشم بلبلی منبع غنی از آنتی اکسیدان است، درمان بیماری قلبی عروقی، بهبود هضم غذا از چند نمونه فواید خوب آن می باشد. امروز در پارسی دی کوکو لوبیا چشم بلبلی و سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

لوبیا چشم بلبلی پخته۱ پیمانه
سیب زمینی۲ عدد
پیاز۱ عدد
آرد نخودچی۳ ق غذا خوری
جعفری ساطوری شده۱ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، تخم گشنیز، زردچوبه، دارچینبه مقدار لازم

طرز تهیه کوکو لوبیا چشم بلبلی با سیب زمینی

مرحله اول: آماده سازی لوبیا

ابتدا لوبیا را از شب قبل خیس کنید و چندین بار آبش را تعویض کنید تا نفخ آن گرفته شود و همچنین راحتر پخته شود و بعد به همراه مقداری آب داخل قابلمه یا زودپز ریخته و بگذارید تا کاملا پخته و نرم شود.

مرحله دوم: آماده سازی سیب زمینی

سیب زمینی ها را که بهتر از سایز بزرگ استفاده کنید بشورید و داخل قابلمه قرار دهید و مقداری آب اضافه کنید و اجازه دهید تا آبپز شود سپس آبکش کنید و آب سرد گرفته و پوست آن را جدا کنید و صبر کنید تا خنک شود.

مرحله سوم: میکس کردن مواد

داخل غذاساز لوبیا چشم بلبلی پخته را به همراه سیب زمینی خنک شده بریزید و چند پالس بزنید سپس پیاز را که از قبل پوست گرفته و رنده ریز زده و آبش را گرفتید به همراه آرد و ادویه ها و جعفری اضافه کنید و بگذارید مواد داخل غذاساز کاملا پوره شوند.

مرحله چهارم: تهیه کوکو لوبیا چشم بلبلی

در ادامه وقتی مواد میکس شدند داخل کاسه ریخته و روی کاسه را بپوشانید و برای ۱ ساعت در یخچال استراحت دهید تا خنک شود سپس داخل یک تابه روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود از مواد بردارید و در دست به آن شکل دهید سپس داخل روغن قرار داده تا یک طرف آن سرخ شود آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شده سپس به همراه نان تازه سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کوکو لوبیا چشم بلبلی

  1. یکی از مهم ترین نکته های تهیه کوکو لوبیا چشم بلبلی این است که مواد باید سرد باشد وگرنه وا می رود.
  2. اگر غذاساز ندارید از گوشت کوب برقی یا دستی استفاده کنید و مواد را خوب له کنید.
  3. تخم گشنیز برای گرفتن نفخ لوبیا مناسب است.

همچنین ببینید  

طرز تهیه کوکو لوبیا چشم بلبلی ساده و خوشمزه با سیب زمینی
4.5 (90%) 2 votes