طرز تهیه مربای به با پوست قرمز و شفاف و خوشرنگ + فوت و فن

 

مربا ها از میوه های فصل تهیه می شوند و شما می توانید در دیگر فصل ها که این میوه فصلی تمام می شود مربا یا کمپوت آن را داشته باشید. اما مربای به را می توان بی شک یکی از خوشمزه ترین و خوشرنگ ترین مربا ها دانست که در فصل پاییز همزمان با رسیدن به این مربا تهیه می شود. اما شما می توانید امروز یکی از بی دردسر ترین مربا ها را یاد بگیرید زیرا نیازی نیست دیگر پوست مربا گرفته شود و شما می توانید به دلخواه به را به صورت نگینی یا رنده شده خرد کنید و این مربا را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه مربای به با پوست را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه مربای هویج

 

مواد لازم

به۱ کیلوگرم
شکر۱ کیلوگرم
آب۴ لیوان
آبلیمو تازه۲ ق غذا خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه مربا سیب

 

طرز تهیه مربای به با پوست

مرحله اول: آماده سازی به

ابتدا باید به را خوب بشورید زیرا قرار نیست پوست به را بگیرید و بعد هر به را به ۴ قسمت مساوی تفسیم کنید و هسته وسط به را دربیاورید و بعد به صورت مکعبی یا ریز خرد کنید. می توانید هسته وسط به را خشک کنید و برای سرماخوردگی کنار قرار دهید.

مرحله دوم: کف گیری مربا

در ادامه به را داخل یک قابلمه مسی بریزید و یا می توانید از قابلمه روحی نیز استفاده کنید تا خوشرنگ تر شود و بعد آب را اضافه کنید و روی حرارت قرار دهید و زمان دهید تا بجوش بیاید و بعد نیم ساعت زمان دهید و در حین کف روی مربا را بگیرید.

مرحله سوم: افزودن شکر

وقتی به کمی پخت شکر را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا شکر ذوب شود و بعد یک شعله پخش کن روی حرارت قرار دهید و قابلمه را روی شعله پخش کن بگذارید و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای ۴ الی ۵ ساعت با شعله متوسط بگذارید تا به پخته شود.

مرحله چهارم: تهیه مربا به با پوست

بعد از ۶ ساعت آبلمیو تازه را اضافه کنید و شعله را خاموش کنید و مجدد درب قابلمه را قرار دهید و برای یک شب بگذارید در دمای محیط خنک شود تا غلیظ تر و خوشرنگ تر شده و بعد داخل شیشه تمیز ریخته و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه مربای توت فرنگی

 

فوت و فن های دستور پخت مربا به با پوست

ol>

  • اگر می خواهید مربای به شما خوشرنگ باشد حتما از شعله پخش کن و دمکنی استفاده کنید.
  • این مربا باید ۲۲ ساعت در دمای محیط باشد و دم بکشد.
  • به دلخواه می توانید هل یا دارچین و زعفران نیز به این مربا اضافه کنید ولی رسپی ساده آن فوق العاده می باشد.
  • مربای به بعد سرد شدن مثل عسل غلیظ می شود پس وقتی داغ هست رقیق تر است.
  • اگر ترس شکرک زدن مربا رو دارید حتما ۲ ق غ آبلیمو چند دقه ی آخر پخت اضافه کنید و بعد شعله رو خاموش کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه مربا به نگینی

 

 

از
2
دیدگاه