طرز تهیه پیتزا صبحانه خوشمزه و آسان با فر و بدون فر + آموزش خمیر

دستور پخت پیتزا صبحانه

طرز تهیه پیتزا صبحانه

 

پیتزا صبحانه یکی از خوشمزه ترین غذاهایی است که شما به راحتی می توانید برای وعده صبحانه استفاده کنید. شما به دلخواه می توانید از هر ماده غذایی که دوست دارید در تهیه پیتزا استفاده کنید. اگر شما وقت کافی برای تهیه پیتزا صبحانه ندارید می توانید از نان تافتون یا ترتیلا استفاده کنید ولی به شما یک خمیر بدون مخمر و فوری را یاد خواهیم داد که می توانید هم در فر و هم بدون فر نیز این وعده مهم را تهیه کنید. صبحانه یکی از وعده های بسیار مهم می باشد که تأکید زیادی شده آن را حذف نکنید زیرا مضرات خودش را دارد. امروز در پارسی دی طرز تهیه پیتزا صبحانه را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا صبحانه ساده

 • تخم مرغ ۲ عدد
 • جوش شیرین ۱ ق چای خوری
 • ماست چکیده ۱ پیمانه
 • آرد ۳ لیوان
 • روغن ۳ ق غذاخوری

مواد لازم برای تهیه پیتزا صبحانه

 • تخم مرغ ۳ عدد
 • گوجه ۳ عدد
 • کالباس ۴ ورقه
 • پیازچه ۳ عدد
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا صبحانه

مرحله اول: تهیه خمیر

ابتدا ماست را به همراه جوش شیرین داخل کاسه ریخته و چند دقیقه صبر کنید تا جوش شیرین اکتیو شود سپس روغن و تخم مرغ را افزوده به همراه چنگال بزنید تا کمی مخلوط شود سپس شروع به افزودن آرد کنید به قدری آرد اضافه کنید تا مانند خمیر جمع شود سپس شروع به ورز دادن کنید باید خمیر و لطیفی بدست بیاد به همین راحتی خمیر پیتزای صبحانه ما حاضر است و نیازی به عمل آمدن و پف کردن ندارد.

مرحله دوم: تهیه پیتزا صبحانه

خمیر را داخل ظرف مورد نظر ریخته و کمی اطراف خمیر را ضخیم تر بگیرید در ادامه روی خمیر را به دلخواه سس گوجه فرنگی با قلمو ریخته و به آن کالباس های خرد شده و پیازچه خرد شده و گوجه های حلقه شده را اضافه کنید و در انتها روی تخم مرغ ها نمک و فلفل سیاه بریزید.

مرحله سوم: پخت پیتزا صبحانه در فر

ظرف را در فر قرار دهید و بمدت ۳۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ گذاشته تا خمیر پخته و مواد روی پیتزا نیز پخته شود در انتهای پخت حدود ۷ دقیقه مانده خمیر را از فر خارج کنید و تخم مرغ ها را در مرکز خمیر بشکنید و اجازه دهید تا تخم مرغ ها نیز پخته شود سپس از فر خارج کنید و به همراه چای و قهوه خود میل کنید.

مرحله چهارم: پیتزا صبحانه بدون فر

داخل یک تابه دو طرف خمیر را پهن کنید سپس مواد پیتزا روی خمیر قرار داده و واشر دو تابه را خارج کنید سپس روی شعله پخش کن قرار داده و بمدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا پخته شود.

نکات کلیدی در تهیه پیتزا صبحانه بدون فر و پنیر

 1. اگر از نان ترتیلا یا تافتون استفاده می کنید از همان ابتدا تخم مرغ را نیز افزوده چون نیاز به پخت نان نیست.
 2. مواد روی پیتزا را می توانید تغییر دهید.
 3. خمیر پیتزا را بیش از اندازه آرد نزنید زیرا خمیر سنگین و بعد از پخت سفت می شود.

همچنین ببینید 

طرز تهیه پیتزا صبحانه خوشمزه و آسان با فر و بدون فر + آموزش خمیر
5 (100%) 1 votes

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments