دستور طرز تهیه گل کلم سوخاری فوری خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه گل کلم سوخاری , گل کلم سوخاری , gol kalam sokhari , 'g ;gl s,ohvd

 

یکی از انواع غذاهای سوخاری است که جدیدا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. این غذای خوشمزه شباهت زیادی به انواع سبزیجات سوخاری مثل قارچ سوخاری ، پیاز سوخاری و .. دارد و از آن به عنوان پیش غذا هم می توانید استفاده کنید.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر گل کلم سوخاری تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری گل کلم سوخاری تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی گل کلم سوخاری با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

گل کلم۸۰۰ گرم
تخم مرغ۲ عدد
آرد سوخاریبه مقدار لازم
روغن مایعبه مقدار لازم
پاپریکا و پودر سیر۱ ق چای خوری
نمک ، فلفل سیاه و زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه گل کلم سوخاری

ابتدا گل کلم را به قطعات مناسب تقسیم کنید. بهتر است این کار را با دست انجام دهید. گل کلم ها را خوب بشویید سپس یک قابلمه مناسب انتخاب کنید و چند لیوان آب داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش بیاید.

در ادامه کمی نمک به قابلمه اضافه کنید و پس از به جوش آمدن آب گل کلم ها را به مدت چند دقیقه داخل آب جوش قرار دهید. توجه داشته باشید که گل کلم ها فقط باید در حدی داخل آب جوش بمانند که کمی نرم شوند.

اگر گل کلم ها بیش از حد داخل آب جوش بمانند له می شوند و ظاهرشان خراب می شود. پس از اینکه گل کلم ها نرم شدند آنها را از آب جوش خارج کنید و آبکشی کنید. گل کلم ها را باید با یک دستمال تمیز به خوبی خشک کنید.

در مرحله بعدی در یک کاسه مناسب تخم مرغ ها را بشکنید و به همراه نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه به خوبی مخلوط کنید. در یک کاسه دیگر آرد سوخاری را به همراه پودر سیر و پاپریکا مخلوط کنید و جلوی دستتان قرار دهید.

در مرحله پایانی یک تابه گود و جادار روی حرارت قرار دهید و به قدری روغن داخل تابه بریزید که گل کلم ها مانند فلافل داخل تابه شناور باشند. حرارت زیر تابه باید کاملا ملایم باشد تا گل کلم ها به خوبی سرخ شوند.

در این مرحله یک تکه گل کلم بردارید و درون کاسه حاوی تخم مرغ بزنید تا تمام قسمت های گل  کلم آغشته به تخم مرغ شود سپس آنرا درون آرد سوخاری بزنید سپس داخل روغن بیندازید تا سرخ شوند. به همین ترتیب تمام گل کلم ها را سرخ کنید و با سس دلخواه سرو کنید.

دستور طرز تهیه گل کلم سوخاری فوری خوشمزه و مجلسی
3.7 (73.64%) 132 votes