طرز تهیه ماهی سوخاری قزل آلا رستورانی خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه ماهی سوخاری

 

یکی از ماهی های بسیار خوشمزه است که ابتدا باید ماهی را مزه دار کنید سپس سوخاری کنید و داخل روغن سرخ کنید فرق ندارد از چه نوع ماهی استفاده می کنید شما می توانید از ماهی شمال یا جنوب به دلخواه استفاده کنید ولی اگر تمایل دارید به صورت خوراک این ماهی را تهیه کنید از ماهی با تیغ کمتر استفاده کنید ماهی قزل آلا یکی از ماهی های خوشمزه است که می توانید در تهیه این سوخاری استفاده کنید و هم در دسترس تر می باشد. ماهی یکی از سالم ترین غذاها در سراسر جهان می باشد که خواص آن برای همگان آشکار است و مهم ترین آن برای سلامت مغز و استخوان است. امروز در پارسی دی ماهی سوخاری قزل آلا رستورانی خوشمزه و مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ماهی قرل آلا۱ عدد
سیر۲ حبه
پیاز۱ عدد
آب لیموترش۱ ق غذا خوری
سرکه۱/۲ ق چای خوری
روغن زیتون۱ ق غذا خوری
زعفرانبه مقدار لازم
تخم مرغ۱ عدد
آرد۱/۲ پیمانه
پودر سوخاری یا پانکو۱/۲ پیمانه
نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، آویشن، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه ماهی سوخاری قزل آلا خوشمزه و مجلسی

مرحله اول: آماده سازی ماهی

ابتدا باید ماهی را پاک کنید و به برش های دلخواه خرد کنید سپس پوست ماهی را جدا کنید و خوب بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود شما به دلخواه می توانید قزل آلا را به ۴ یا ۶ قسمت خرد کنید.

مرحله دوم: مزه دار کردن ماهی

حالا باید ماهی را داخل یک کاسه بریزید و به آن تمام ادویه ها و نمک و زعفران و سرکه و آب لیموترش و روغن زیتون و پیاز حلقه شده و سیر خرد شده را اضافه و خوب ماهی را با مواد ماساژ دهید تا همه جای ماهی یکدست با مواد مخلوط شود سپس برای ۱ ساعت ماهی را در یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

مرحله سوم: سوخاری کردن

در ادامه ماهی را از پیاز و سیر مرینت جدا کنید کمی با دستمال رطوبت آن را بگیرید. داخل یک کاسه آرد سفید و یک کاسه پودر سوخاری یک کاسه آب یخ و یک کاسه آرد سفید و یک کاسه تخم مرغ را بریزید و به تخم مرغ کمی فلفل سیاه و نمک بزنید و با چنگال بزنید تا از لختگی خارج شود سپس ماهی را ابتدا در آرد بزنید سپس در آب و مجدد در آرد و بعد در تخم مرغ و در انتها در پودر سوخاری بغلطانید سپس داخل روغن داغ سرخ کنید و به همراه برنج نوش جان کنید.

مرحله چهارم: تهیه ماهی سوخاری رستورانی در فر

برای تهیه ماهی سوخاری در فر بعد از سوخاری کردن ماهی آن ها را در تابه تفلون چرب شده قرار دهید و در فر گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه در دمای ۲۰۰ درجه قرار دهید تا پخته شود برای اینکه روی ماهی ها هم طلایی شود ار فز خارح و کمی با روغن زیتون روی ماهی را چرب کنید و برای ۵ دقیقه گریل کنید این هم از ماهی سوخاری خوشمزه در فر.

فوت و فن های دستور پخت ماهی سوخاری رستورانی

  1. وقتی ماهی را در آب می زنید باعث تردی بیشتر می شود.
  2. حتما در تهیه ماهی سوخاری در فر روی تابه یا ظرف فویل بکشید تا روغن ماهی به فر نپاشد.
  3. می توانید در مرینت کردن ماهی از انواع سس ها و طعم دهنده های دلخواه استفاده کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه ماهی سوخاری قزل آلا رستورانی خوشمزه و مجلسی
2.6 (51.43%) 7 votes