طرز تهیه پودینگ شکلاتی ساده و مجلسی با نشاسته ذرت بدون ژلاتین

طرز تهیه پودینگ شکلاتی ساده

 

یکی از خوشمزه ترین و راحت ترین دسرهایی که می شناسیم، پودینگ ها هستند. تنوع بالایی در طرز تهیه این دسر فرانسوی وجود دارد. در این آموزش دسر قصد داریم تا طرز تهیه پودینگ شکلاتی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

مواد لازم 

پودر کاکائو۳ قاشق غذاخوری
نشاسته ذرتسه قاشق غذاخوری
شکر۱/۲ پیمانه
نمک۱/۸ قاشق چایخوری
شیر۲ و ۳/۴ پیمانه
کره نرم۲ قاشق غذاخوری
وانیل شکری۱ قاشق چایخوری

در تهیه این دسر از پودر کاکائو و نشاسته ذرت استفاده می شود که هر دو این مواد را می توانید از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید. پس از اینکه پودینگ برای مدتی ماند و سفت شد، بافت زیبایی پیدا می کند که می توانید آن را در انواع مهمانی ها سرو کنید.

طرز تهیه پودینگ شکلاتی

مرحله ۱

پودر کاکائو و سه قاشق نشاسته ذرت را در داخل کاسه ای ریخته و با هم مخلوط کنید. برای اینکه پودینگ طعم کاکائو بیشتری داشته باشد، می توانید از ۲.۵ تا ۳ قاشق پودر کاکائو استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که اگر پودر کاکائو را بیشتر می کنید، باید شکر بیشتری را نیز به آن اضافه کنید تا تلخ نشود.

مرحله ۲

اکنون ۳/۴

 

پیمانه شیر را به این مواد اضافه کنید. شیر باید سرد یا در دمای اتاق باشد. این مخلوط را هم بزنید تا زمانی که هیچ گلوله ای در داخل آن باقی نماند.

مرحله ۳

در این مرحله دو پیمانه از شیر را در داخل شیرجوش ریخته و روی شعله گاز قرار دهید تا گرم شود. هنگامی که شیر گرم یا کمی داغ شد، شکر را به آن اضافه کرده و هم بزنید تا در شیر حل شود.

مرحله ۴

حرارت شعله گاز را کم کرده و سپس مخلوط شیر و شکر را به نشاسته و پودر کاکائو اضافه کنید و هم بزنید تا بوی خامی نشاسته از بین برود.

مرحله ۵

اجازه دهید تا این مواد بر روی شعله با حرارت ملایم باقی بماند و به طور مرتب پودینگ را هم بزنید تا کاملا غلیظ شود. علاوه بر غلیظ شدن پودینگ، رنگ آن نیز باید تغییر کرده و کمی تیره تر شود. اکنون با یک قاشق غلیظ پودینگ را تست کنید. اگر آماده شده باشد، باید یک لایه قاشق را پوشانده و به آرامی از قاشق چکه کند.

مرحله ۶

پودینگ را از روی شعله گاز برداشته و در صورت تمایل کمی وانیل به آن اضافه کنید.

مرحله۷

اکنون باز هم پودینگ را هم زده و به میزان مساوی در داخل کاسه ها تقسیم کنید. کف ظرف پودینگ که احتمالا غلیظ تر است را با کفگیر یا قاشق پاک کنید.

مرحله ۸

صبر کنید تا پودینگ شکلاتی کمی خنک تر شود و روی کاسه ها را با ورق آلومینیومی بپوشانید. در صورتیکه پودینگ داغ باشد و روی آن را بپوشانید، بر روی آن قطرات آب ایجاد می شود.

مرحله ۹

اکنون به مدت ۲ تا ۴ ساعت پودینگ را در یخچال قرار دهید تا غلیظ شود. پس از این مدت آن را از یخچال بیرون آورده و با کاکائو تخته رنده شده و انواع میوه ها مثل توت فرنگی و موز تزئین کنید. اکنون دسرتان آماده شده است.

پودینگ یکی از دسرهای خوشمزه و پرطرفدار در سرتاسر جهان است که طرز تهیه پیچیده ای ندارد. در این مقاله طرز تهیه این پودینگ را به شما آموزش دادیم. امیدوارم که از این طرز تهیه لذت برده باشید و حتما این دسر را برای جشن ها و مهمانی های خود تهیه کنید.
همچنین ببینید

از
10
دیدگاه