طرز تهیه خوراک مرغ با بادمجان پیش غذای سرد و خوشمزه

طرز تهیه خوراک مرغ با بادمجان

 

خوراک مرغ و بادمجان یکی از خوراک ها یا پیش غذا های بسیار خوشمزه است که شما می توانید برای مهمانی و مراسمات مختلف به راحتی تهیه کنید. این غذای خوشمزه ار ترکیب سینه مرغ خرد شده و بادمجان و سیب زمینی خلالی شده برای تزیین استفاده می شود و شما می توانید این غذا را برای تولد یا مهمانی ها در کنار غذا های دیگر استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه خوراک مرغ و بادمجان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کشک بادمجان

 

مواد لازم

سینه مرغ۱ عدد بزرگ
بادمجان۵ عدد
سیب زمینی۱ عدد
پیاز۱ عدد
جعفریبه مقدار لازم
گردو۱ لیوان
سس مایونز۳ ق غذا خوری
آویشن ،فلفل سیاه ،سس مایونز ۱ ق غ ، نمک ،سیر ،پیاز خلالیبرای مزه دار کردن مرع

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حلیم بادمجان

 

طرز تهیه خوراک مرغ با بادمجان

مرحله اول: مرینت کردن مرغ

ابتدا باید سینه مرغ را بدون استخوان کنید وب ه صورت مکعبی ریز برش بزنید و داخل یک کاسه بریزید و یک پیاز خلالی شده را به همراه ادویه های گفته شده و سس مایونز به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد هم برود می توانید از شب قبل مرغ را مزه دار کنید تا وقت شما گرفته نشود.

مرحله دوم: آماده سازی بادمحان

بادمحان ها را پوست بگیرید و ورقه ای برش بزنید و بعد داخل مخلوط آب و نمک برای ۲۰ دقیقه قرار دهید تا تلخی بادمجان ها گرفته شود و بعد بشورید و روی دستمال آشپزخانه قرار دهید تا خشک شود سپس داخل روغن سرخ کنید. بعد از سرخ کردن صبر کنید تا خنک شود و بعد مکعبی ریز برش بزنید.

مرحله سوم: تفت دادن مرغ و پیاز

در ادامه پیاز  را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و با کمی زردچوبه و روغن تفت دهید تا سبکشود و بعد مرغ مزه دار شده را اضافه کنید و کمی آب اضافه کنید و بگذارید تا مرغ ها کاملا پخته شود و آب اضافی تبخیر شود. سیب زمینی را پوست بگیرید و رنده درشت بزنید و چندین بار بشورید تا نشاسته اضافی از بین برود و بعد داخل روغن سرخ کنید و برای تزیین کنار قرار دهید.

مرحله چهارم: تهیه پیش غذا مرغ و بادمجان

در ادامه مرغ پخته شده و بادمجان را باهم داخل یک کاسه مخلوط کنید و گردو نگینی شده و جعفری و در انتها سس را اضافه کنید و به دلخواه می توانید یک حبه سیر رنده شده نیز بزنید و مواد را مخلوط کنید و در یخچال قرار دهید تا باهم مزه دار شوند و بعد داخل دیس بکشید و به همراه سیب زمینی سرخ شده سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دلمه بادمجان

 

فوت و فن های دستور پخت خوراک مرغ و بادمجان

  1. می توانید به دلخواه به بادمجان ها قبل از سرخ شدن ماست بزنید تا روغن کمتری جذب کند.
  2. می توانید بجای سیب زمینی سرخ کردن از چیپس های آماده استفاده کنید.
  3. این غذا را می توانید از شب قبل تهیه کنید و بعد سرو کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه بادمجان شکم پر

از
3
دیدگاه