طرز تهیه حمص اسفناج خوشرنگ و حرفه ای پیش غذای لبنانی

 

طرز تهیه حمص اسفناج

 

حمص یکی از پیش غذا های بسیار خوشمزه و ساده لبنانی است که در طعم و مزه های مخلتف تهیه شده است و با نان پیتا سرو می شود، شما می توانید این پیش غذا خوشرنگ و جذاب را در کنار انواع غذا ها سرو کنید و از همه مهم تر بسیار رژیمی و کم کالری است و برای ورزشکاران گزینه بسیار خوبی می باشد و بیس اصلی این حمص نیز نخود می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه حمص اسفناج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه نان پیتا برای حمص

 

مواد لازم

کنسرو نخود۱ عدد یا ۱ لیوان نخود پخته
سیر۲ حبه
فلفل قرمز۱ ق چای خوری
زیره سبز۱/۲ ق چای خوری
ارده۷ ق غذا خوری
نمکبه مقدار لازم
آبلیمو۲ الی ۳ ق غذا خوری
روغن زیتون۴ ق غذا خوری
آب یخ۸ الی ۱۰ عدد ق غذا خوری
اسفناج پاک شده۲ مشت

همچنین ببینید: طرز تهیه حمص لبنانی

 

طرز تهیه حمص اسفناج

مرحله اول: آماده سازی نخود

شما می توانید برای سهولت در کار از کنسرو مخصوص نخود استفاده کنید که پخته شده و آماده است ولی اگر عجله ندارید از شب قبل نخود را خیس کنید و چندین بار آب نخود را عوص کنید تا هم بهتر پخته شود و هم نفخ آن گرفته شود و بعد به همراه کمی آب داخل قابلمه بریزید و بگذارید تا نرم شود یا می توانید از زودپز استفاده کنید.

مرحله دوم: آماده سازی اسفناج

در ادامه باید اسفناج ها را نیز تمیز کنید و بشورید و بگذارید تا خشک شود چون قرار است همه مواد داخل غذاساز ریخته شود نیازی نیست اسفناج را با دست خرد کنید، نخود را بعد از پخت آبکشی کنید تا آب اضافه نداشته باشد.

مرحله سوم: تهیه حمص اسفناج

در ادامه برای تهیه حمص باید از غذاساز استفاده کنید بدین صورت که نخود و اسفناج و همه موادی که در مواد لازم گفته شده به همراه یخ داخل غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید و بگذارید حسابی مواد پوره شود و در حین کار با دستگاه خاموش کنید و دورگیری کنید تا مواد به طور یکنواخت هم بخورد سپس وقتی پوره نرم و یکدست شد داخل بشقاب سرو بکشید برای کنار این حمص باید نان پیتا را از بسته بندی خارج کنید و به صورت مثلثی برش بزنید و می توانید به دلخواه داخل روغن سرخ کنید یا داخل سینی فر قرار دهید و روی آن روغن اسپری کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه حمص لوبیا سفید

 

فوت و فن های دستور پخت خمص اسفناج

  1. اگر دیدید حمص خیلی سفت شده کمی ارده یا آب اضافه کنید.
  2. بهتر است ارده را کم کم بریزید غلظت ارده ها باهم متفاوت است.
  3. یخ باعث می شود حمص به بافت دلخواه برسد.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه هوموس لبو

از
5
دیدگاه