طرز تهیه کیک زمستانه تابه ای با پف زیاد و طعم و مزه عالی گام به گام

دستور پخت کیک زمستانه

طرز تهیه کیک زمستانه

 

کیک زمستانه یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه کیک می باشد که می توانید نارنگی را به صورت حلقه ای یا به صورت پر شده داخل تابه چرب شده قرار دهید و خیلی راحت این کیک خوشمزه را در خانه برای عصرانه یا میان وعده تهیه کنید. این کیک دستور خیلی ساده ی دارد و حتما از شعله پخش کند و تابه نچسب استفاده کنید تا بتوانید کیک برگردانید و طرف دیگر کیک نیز پخته شود. شما می توانید با میوه های مختلف زمستانی این کیک را تهیه کنید و یا حتی می توانید نارنگی خرد شده را داخل کیک قرار دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک زمستانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک زمستانه تابه ای

 • نارنگی ۴ عد
 • تخم مرغ ۲ عدد
 • وانیل ۲ ق چای خوری
 • روغن ۱/۲ پیمانه
 • شیر ۱/۲ پیمانه
 • آرد ۱.۵ پیمانه
 • بیکینگ پودر ۱ ق چای خوری
 • شکر ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه کیک زمستانه خوشمزه و ساده با پف زیاد بدون فر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شود. سپس به کمک یک پیمانه یا لیوان فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. شعله پخش کن را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید برای ۱۵ دقیقه گرم شود. تابه مورد نظر را با کره خوب چرب کنید.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را داخل کاسه بکشنید و به آن وانیل اضافه کنید و با همزن دستی یا برقی مواد را خوب هم بزنید و در حین هم زدن دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود. سپس شکر را اضافه کنید و برای ۳ دقیقه هم بزنید تا خوب مواد کرمی رنگ شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه روغن و شیر را به ترتیب به مواد اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید. سپس آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و الک کنید و طی سه مرحله به مواد کیک اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود. سپس مواد کیک را روی نارنگی بریزید.

مرحله چهارم: تهیه کیک زمستانه

در ادامه تابه را روی حرارت قرار دهید و روی درب دمکنی قرار دهید و برای ۲۵ دقیقه با بگذارید تا کیک پخته شود و بعد از ۳۰ دقیقه با خلال دندان چک کنید و اگر نیاز بود زمان بیشتری دهید و بعد با کمک کفگیر کیک را برگردانید تا طرف دیگر نیز طلایی شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک زمستانه تابه ای خوشمزه با پف زیاد

 1. این کیک عطر بی نظیری دارد و می توانید نارنگی را کم و زیاد کنید.
 2. از آرد سفید قنادی استفاده کنید.
 3. می توانید این کیک را داخل فر نیز قرار دهید و برای ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ زمان دهید تا کیک پخته شود.
 4. حتما از شعله پخش کن استفاده کنید تا دمای و حرارت را به طور یکنواخت به کیک برساند و کیک به خوبی پف کند.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه