طرز تهیه نان پاپیونی خانگی ساده و پنبه ای و نرم با خمیر مرحله به مرحله

دستور پخت نان پاپیونی

طرز تهیه نان پاپیونی

 

نان پاپیونی یکی از نان های بسیار پنبه ای و نرم می باشد که در بعضی از رسپی با خمیر هزارلا یا آماده تهیه می شود ولی در این رسپی قرار است خودتان در منزل یک خمیر نرم و لطیف تهیه کنید و به شکل پاپیون در بیاورید و در فر از قبل گرم شده یا تابه قرار دهید و بگذارید تا پخته شود و در انتها کمی پودر قند الک شده روی آن بپاشید و سرو کنید. این نان را می توانید برای صبحانه یا عصرانه تهیه کنید و به دلیل ظاهر جذابی که دارد بچه ها به شدت آن را دوست دارند و با کره و مربا طعم بسیار خوبی دارد. امروز در پارسی دی طرز تهیه نان پاپیونی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه نان پاپیونی

 • آرد نان فانتزی ۳۰۰ گرک
 • خمیرمایه ۵ گرم
 • شکر ۲۰ گرم
 • شیر خشک قنادی ۶ گرم
 • تخم مرغ ۱ عدد
 • نمک ۳ گرم
 • کره ۲۵ گرم
 • شیر ۱۴۰ تا ۱۵۰ گرم

طرز تهیه نان پاپیونی با خمیرمایه و خمیر خانگی

مرحله اول: عمل آوری خمیرمایه

اگر از خمیرمایه فوری استفاده می کنید از این مرحله چشم پوشی کنید زیرا نیازی به عمل آوری ندارد و با مواد خشک ترکیب می شود. اگر خمیر شما از نوع فوری نمی باشد باید خمیرمایه را به همراه ۱/۲ پیمانه از مقدار شیر و ۱ ق غذا خوری از شکر مخلوط کنید و برای ۱۰ دقیقه صبر کنید تا عمل بیاید و پف کند.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید آرد را الک کنید و داخل یک کاسه ریخته و خمیرمایه عمل آمده یا فوری را به همراه شکر و شیر خشک و نمک و تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید و بعد کم کم باید شیر ولرم را اضافه کنید و هم بزنید تا جای که خمیر وسط کاسه جمع شود و قابلیت ورز دادن داشت باشد و بعد برای ۱۰ دقیقه خمیر را ورز دهید و در انتها کره اضافه کنید و مجدد ورز دهید تا خمیری نرم و لطیف بدست بیاید.

مرحله سوم: استراحت خمیر

در ادامه باید خمیر را داخل یک پلاستیک قرار دهید و برای ۱۰ دقیقه زمان دهید و بعد از خمیر چانه های ۵۰ گرمی بگیرید و دوباره روی خمیر را بپوشانید و برای ۱۰ دقیقه دیگر زمان دهید تا خمیر پف کند. حالا باید از عکس زیر ایده بگیرید و هر چانه را به صورت گرد باز کنید و همانند عکس خمیر را بپیچانید.

نان پاپیونی

مرحله چهارم: پخت نان پاپیونی

در ادامه باید نان را داخل سینی فر قرار دهید و روی آن را پارچه یا نایلون چرب شده بکشیده و برای ۵۰ دقیقه زمان دهید تا مجدد پف کنید و روی نان ها کمی آرد الک کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا نان پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نان پاپیونی خوشمزه و شیک

 1. می توانید همانند تصویر از مواد گوشتی استفاده کنید و بین نان قرار دهید و بپزید.
 2. برای پخت در فر گازی باید دما را ۱۰ درجه بالاتر یعنی روی ۱۹۰ قرار دهید و برای فر برقی ۱۸۰ قرار دهید.
 3. می توانید بین خمیر از نوتلا یا شکلات نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
3
دیدگاه