طرز تهیه ترشی کلم برگ سفید و هویج خوشمزه و مجلسی و فوری با سرکه

طرز تهیه ترشی کلم برگ سفید

ترشی کلم برگ سفید یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید با چند قلم مواد به راحتی تهیه کنید. این ترشی خوشمزه همان طور که مشخص است با کلم سفید و هویج تهیه می شود و شما می توانید با افزودن فلفل دلمه رنگی زیبایی آن را بیشتر کنید و یک ترشی مجلسی برای مهمانی ها تهیه کنید. اگر دوست دارید یک ترشی ۱ روزه سریع تهیه کنید حتما این ترشی خوشمزه را تهیه کنید و به همراه غذا های خود سرو کنید زیرا طعم و مزه فوق العاده ای دارد. حتما از ادویه ها به صورت آسیاب نشده استفاده کنید تا طعم بهتری به ترشی بدهد. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشی کلم برگ سفید فوری و خوشمزه با سرکه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کلم برگ۱/۲ عدد
هویج۲ عدد
فلفل دلمه رنگی۱ عدد
سیر۶ حبه
روغن زیتون۳ ق غذا خوری
سرکه سفیدبه مقدار لازم
گلپر، فلفل سیاه، سیاه دانه، تخم گشنیز، نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی کلم برگ سفید

1مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا باید کلم سفید را بشورید و از وسط به چند برش تقسیم کنید. سپس به کمک رنده یا اسلایسر یا با کمک چاقو به صورت یک دست برش بزنید. هویج را نیز پوست بگیرید و رنده یا اسلایس کنید، فلفل دلمه رنگی را نیز بشورید و به صورت خلالی برش بزنید و روی یک دستمال قرار دهید تا خشک شود.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه سیر را پوست بگیرید و به صورت حلقه ای برش بزنید. حالا داخل یک کاسه باید کلم و هویج و فلفل دلمه و سیر را اضافه کنید و هم بزنید و بعد روغن زیتون و ادویه ها و نمک را اضافه کنید و خوب چنگ بزنید تا مواد مخلوط و یکدست شوند، دقت کنید از دانه فلفل سیاه استفاده کنید تا رنگ ترشی را تیره نکند.

3مرحله سوم: تهیه ترشی کلم برگ سفید

حالا باید یک شیشه تمیز و استریل شده را که از قبل شسته و خشک کردید بردارید و مواد ترشی را به طور فشرده داخل شیشه بریزید و حالا روی مواد را باید سرکه بریزید تا جایی که روی مواد را کاملا بپوشاند و درب شیشه را محکم کنید و برای ۱ روز در یخچال قرار دهید و بعد سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی کلم برگ سفید ساده و سریع و خوشمزه مرحله به مرحله

  1. می توانید از فلفل دلمه سبز استفاده کنید ولی برای زیبایی کار از فلفل دلمه رنگی استفاده شده است.
  2. می توانید ادویه ها را پودر کنید به ترشی اضافه کنید.
  3. افزودن روغن زیتون ماندگاری ترشی را بالا می برد.
  4. اگر دوست دارید رنگ ترشی کمی زرد رنگ باشد می توانید در ادویه ها کمی زردچوبه نیز استفاده کنید.
  5. برای این مواد حدود ۱ ق چای خوری نمک کافی می باشد.

همچنین ببینید 

از
9
دیدگاه