خواص و مضرات گلپر ، 12 خاصیت گلپر برای درمان بیماری ها و سلامتی بدن

خواص گلپر

خواص گلپر , عوارض و مضرات گلپر , خاصیت ها و زیان های گلپر , o hw g v

خواص و مضرات گلپر

گلپر یک گیاه گلدار می باشد که چند ساله است ، این گیاه بومی کشور ایران می باشد و در کوهستان های ایران می روید. گونه های مختلف گلپر معطر هستند و برخی از ایرانی ها به عنوان ادویه از گلپر استفاده می کنند.

گلپر گیاه پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد که همگی این خواص را نمی توان به طور کامل در یک مقاله گنجاند ، به همین جهت خلاصه ای از خواص گلپر را برایتان در دسته بندی خواص گیاهان جمع آوری کرده ایم ، در ادامه با سایت پارسی دی همراه باشید.

خواص گلپر

کاهش علائم بیماری دیابت

عصاره گلپر برای کاهش علائم بیماری دیابت موثر است. دو عامل خطرناک در بیماری دیابت هیپرتریگلیسریدمیا و هیپوکلسترولمی می باشد و شایع ترین بیماری های ایجاد شده توسط دیابت آترواسکلروز و بیماری عروق کرونر می باشد که توسط عصاره گلپر کاهش پیدا می کند.

آنتی بیوتیک طبیعی

خاصیت ضد میکروبی گلپر باعث توقف رشد میکرو ارگانیسم های بدن می شود. شما می توانید از عصاره گلپر به عنوان یک آنتی بیوتیک عالی استفاده کنید.

خواص ضد التهابی

این گیاه دارای خاصیت ضد التهابی می باشد ، برای درمان بیماری های مختلف مانند ورم مفاصل و نقرس می توان از این گیاه استفاده نمود. کسانی که التهاب مفاصل استخوان دارند بهتر است گلپر را در رژیم غذایی خود قرار دهند. این گیاه برای ورم مفاصل و کاهش نقرس موثر است.

درمان عفونت کاندیدا

عصاره گلپر دارای خاصیت ضد میکروبی می باشد ، از گیاه گلپر برای پایین آوردن عفونت کاندیدا استفاده می شود.

سلامت بیماران قلبی

عصاره گلپر ایرانی باعث بهبود سلامت بیماران قلبی می شود.

ضد عفونی و کاهش درد زخم ها

بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که گلپر دارای خواص ضد درد می باشد. شما از این گیاه برای درمان زخم های پوستی می توان استفاده کنید. عصاره گلپر برای کاهش زخم ها و ضدعفونی کردن آن موثر است.

کمک به درمان نازایی

عصاره گلپر می تواند باعث مهار اثر فولیکولوژنز شود. شما می توانید از گیاه گلپر برای جلوگیری از نازایی در زنان استفاده کنید.

کاهش تری گلیسیرید

عصاره گلپر میزان تری گلیسیرید سرم خونی در گروه بیماران عروقی را کاهش می دهد. شما می توانید دوره طولانی گلپر مصرف کنید تا ببینید چه تاثیری بر رو بدن شما خواهد گذاشت.

تقویت دستگاه ایمنی بدن

گلپر دارای برخی ویژگی های مفید برای جلوگیری از بیماری های دستگاه ایمنی بدن می باشد. شما می توانید از گلپر برای ژن درمانی استفاده کنید. گلپر می تواند از بیماری های دستگاه ایمنی مانند آرتریت روماتوئید و … جلوگیری کند.

درمان و کاهش تشنج

گلپر برای درمان بیماری تشنج مفید است ، این امر به خاطر وجود تریترپنس، ترپنوئیدها و آلکالوئیدها در این گیاه می باشد. اگر می خواهید از تشنج پیشگیری کنید می توانید از گلپر استفاده کنید. داشتن یک شیشه انفوزیون ساخته شده از گلپر می تواند با کاهش تشنج شود.

درمان بیماری های قارچی

یکی از بیماری های قارچی مربوط به پای ورزشکاران می باشد. این بیماری به دلیل سیستم دفاعی ضعیف رخ می دهد. اگر شخص تحت درمان سرطان یا دیابت قرار داشته باشد ممکن است این اتفاق رخ دهد. شما می توانید از گلپر برای درمان مناطق آسیب دیده استفاده کنید.

مضرات گلپر

حساسیت پوستی

عصاره این گیاه سمی می باشد ، اگر در تماس با پوست قرار بگیرد باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود. از عوارض حساسیت پوستی گلپر می توان به خارش ، قرمزی ، اگزما و سوزش اشاره کرد.

همچنین ببینید