طرز تهیه کوکو سبزی با نان باگت فینگرفود خوشمزه و شیک با فر و بدون فر

دستور پخت کوکو سبزی با نان باگت

طرز تهیه کوکو سبزی با نان باگت

 

کوکو سبزی با نان باگت یکی از روش های بسیار خوشمزه و راحت برای تهیه کوکو سبزی می باشد که می توانید با نان باگت یا تست استفاده کنید. کوکو سبزی با نان باگت یک فینگرفود خوشمزه برای مهمانی و تولد ها می باشد که می توانید به راحتی در فر یا تابه سرخ کنید. شما می توانید به دلخواه به مواد کوکو سبزی از گردو و زرشک استفاده کنید تا طعمی فوق العاده داشته باشید. کوکو سبزی یکی از کوکو های بسیار محبوب ما ایرانی ها می باشد که در کنار غذا های مختلف سرو می شود و یا می توانید به تنهایی این کوکو را سرو کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کوکو سبزی با نان باگت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کوکو سبزی با نان باگت

  • سبزی کوکویی ۴۰۰ گرم
  • تخم مرغ ۲ عدد
  • گردو خرد شده ۲ ق غذا خوری
  • نان باگت یا نان تست ۱ بسته
  • کره یا روغن به مقدار لازم
  • نمک، فلفل سیاه، پودر پیاز، پودر سیر به مقدار لازم

طرز تهیه کوکو سبزی با نان باگت با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا کوکو سبزی را تهیه کنید و بعد پاک کنید و بشورید و ساطوری ریز خرد کنید، می توانید به دلخواه از کمی سیر یا برگ سیر استفاده کنید. نان باگت را برش بزنید و وسط نان را با کمک چاقو خارج کنید یا نان تست را نیز به همین روش خالی کنید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم : تهیه مواد میانی رول کوکو سبزی

مرحله دوم: تهیه مایه کوکو سبزی

کوکو سبزی را داخل کاسه ریخته تخم مرغ را اضافه کنید و بعد گردو و ادویه ها و نمک را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست شود. اگر مواد خیلی سفت است باید از یک عدد تخم مرغ دیگر استفاده کنید و اگر خیلی مواد شل بود می توانید از ۱ ق غذا خوری اضافه کنید تا مواد کمی چسبنده شود.

مرحله سوم: سرخ کردن در تابه

داخل تابه کمی کره و روغن بریزید و نان تست خالی شده را داخل تابه قرار دهید و مایه کوکو سبزی را داخل نان خالی شده بریزید و صبر کنید تا یک طرف سرخ شود و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود.

مرحله چهارم: سرخ کردن کوکو سبزی با نان باگت در فر

بعد پخت در فر نیز باید سینی مخصوص فر را چرب کنید. نان باگت را داخل سینی قرار دهید وسط نان را کوکو بریزید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه بگذارید تا پخته شود. اگر فر شما کانوکشن ندارد می توانید در انتها برگردانید و گریل را روشن کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کوکو سبزی با نان باگت فینگرفود خوشمزه و ساده

  1. می توانید به دلخواه ۱ ق غذا خوری زرشک نیز استفاده کنید.
  2. حتما نان تست یا باکت باید تازه باشد.
  3. می توانید در فر برقی و توستر نیز آن را تهیه کنید.
  4. ترکیب کوکو سبزی عبارت از تره، گشنیز، جعفری، اسفناج، شوید، سیر برگ که می توانید از سیر تازه نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
1
دیدگاه