طرز تهیه بیکن مرغ پنیری خانگی سالم، خوش طعم و آسان در فر

طرز تهیه بیکن مرغ

 

یکی انوع خوراک های فرآوری شده می باشد که از گوشت خوک تهیه می شود و شبیه به کالباس و ژامبون می باشد ولی در کشورهای اسلامی همانند ایران از گوشت حلال مانند گوشت گوساله یا مرغ یا بوقلمون تهیه می شود و طعم و مزه فوق العاده ای دارد. شما می توانید با بیکن ها یک صبحانه جذاب یا یک میان وعده و یا ساندویچ خوشمزه تهیه کنید. اما بیکن در زبان آلمانی به معنی گوشت پلو یا گوشت خوک است ولی در ایران همه بیکن ها حلال بوده اما در سال ۲۰۱۲ اولین بیکن در ایران با گوشت گوساله تهیه شده که مورد استقبال قرار گرفت. شما می توانید بیکن را با چند قلم مواد در منزل تهیه کنید بهتر است حتما همه مواد را در منزل داشته باشید تا بتوانید در فر به راحتی یک بیکن مرغ فوق العاده تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه بیکن مرغ پنیری خانگی در فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سینه مرغ چرخ شده۴۰۰ گرم
سیر۲ حبه
تخم مرغ۱ عدد
گلوتن۲۰ گرم
نشاسته ذرت۲۰ گرم
شیر خشک۱۰گرم
نمک۱۰ گرم
روغن۵۰ گرم
آب خنک۶۰ گرم
ادویه شامل تخم گشنیز۵ گرم
پاپریکا۲ گرم
فلفل قرمز۲ گرم
جوز هندی۱ گرم
پنیر ورقه ای گودابه مقدار لازم
پاپریکا مایع یا رنگ خوراکی ژله ایبه مقدار لازم

طرز تهیه بیکن مرغ پنیری خانگی در فر

مرحله اول: چرخ کردن سینه مرغ

ابتدا سینه بدون استخوان مرغ را از چرخ گوشت رد کنید تا یکدست شود دقت کنید نباید سینه مرغ را از همان ابتدا به صورت درسته در غذاساز بریزیم و با مواد میکس کنید زیرا گرم شدن گوشت مرغ باعث خراب شدن بیکن می شود حالا سینه مرغ چرخ شده را به همراه ۲ حبه سیر داخل غذاساز ریخته و مواد را میکس کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه تخم مرغ را اضافه کنید و ۱ دقیقه مواد را هم بزنید سپس گلوتن و پودر پیاز و خردل و پاپریکا و نشاسته ذرت و نمک و شیر خشک را به همراه تخم گشنیز و جوز هندی اضافه کنید و ۱ دقیقه هم بزنید تا مواد خوب میکس شوند سپس آب را اضافه کنید و مواد را هم بزنید در همین حین به تدریج روغن را اضافه کنید که بهتر است از روغن پخت و پز استفاده کنید حالا مواد را با لیسک زیر و رو کنید تا مواد به خوبی یکدست شود.

مرحله سوم: افزودن به قالب

بعد از ۱ دقیقه مواد آماده شده، حالا مواد را به ۲ قسمت تقسیم کنید و برای یکی رنگ خوراکی پاپریکا استفاده کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود و کاسه دیگر را ساده بگذارید بماند. سپس قالب لوف را بردارید و داخل آن را فویل بپوشانید و کاملا داخل آن را صاف کنید. در ادامه یک کاسه کوچک آب سرد کنار دست خود قرار دهید و با قاشق که داخل آب سرد زدید از مواد پاپریکایی بردارید و داخل قالب بریزید و حالا خوب آن را صاف و یکدست کنید و روی آن پنیر ورقه ای اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت بیکن مرغ

در ادامه قسمت ساده را نیز اضافه کنید و با قاشق آن را خیس کنید تا راحت تر مواد را پخت کنید و خوب فشار دهید تا منسجم شود سپس روی قالب را با فویل کاملا بپوشانید و داخل سینی آب ریخته و قالب را داخل سینی قرار دهید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۴۵ دقیقه در دمای ۱۳۰ قرار دهید تا پخته شود و برای ۱۰ دقیقه صبر کنید تا خنک شود سپس از قالب خارج کنید و بعد برش بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه بیکن مرغ

  1. اصلا نباید مواد گرم شود و باید از غذاساز استفاده کنید تا گوشت گرم نشود.
  2. می توانید مواد را در چند رنگ و طعم و مزه های مختلف تهیه کنید.
  3. گلوتن و شیر خشک را از لوازم قنادی می توانید تهیه کنید.
  4. می توانید از بوقلمون یا گوشت گوساله یا میکس هر دو استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
2
دیدگاه