طرز تهیه رشته پلو خالی دمی ساده و آسان با برنج برای عید نوروز

طرز تهیه رشته پلو خالی

رشته پلو خالی که می توانید به صورت دمی یا آبکش تهیه کنید. رشته پلو خالی با برنج تهیه می شود و فوق العاده ساده و خوشمزه است و برای کسانی که قصد دارند برای اولین بار این پلو را تهیه کنند بسیار راحت است و لازم است رشته پلویی را ابتدا تهیه کنید و بهتر است این پلو ها را با برنج ایرانی و دودی تهیه کنید تا ترکیب فوق العاده ای داشته باشد. اما می توانید رشته پلو خالی را با مرغ یا گوشت قلقلی یا گوشت تکه ای برای ایام نوروز یا شب چهارشنبه سوری تهیه کنید. این پلو بسیار ساده است و همانند دیگر غذاهای نوروزی مثل سبزی پلو با ماهی یا کوکو سبزی بسیار ترند بوده و از گذشته در بین ما ایرانی ها تهیه می شده است. رشته پلویی یک نوع خمیر است که با آرد و نمک و آب تهیه شده است و کالری کمی دارد و مردم در گذشته بر این باور بودند که باید رشته پلو میل کنند تا رشته کارها در سال جدید برایشان باز شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه رشته پلو خالی با برنج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

طرز تهیه رشته پلو خالی

1مرحله اول: آماده سازی

ابتدا برنج را خوب بشورید تا تمیز شود. سپس به کمی نمک خیس کنید. دقت کنید چون قرار است این پلو را به صورت دمی آماده کنید در ریختن نمک دقت کنید ولی اگر دوست دارید برنج را آبکش کنید ۱.۵ ق غذا خوری نمک اضافه کنید و برنج را برای ۲ ساعت خیس کنید.

2مرحله دوم: تفت دادن پیاز

در ادامه پیاز را پوست بگیرید و نگینی خیلی ریز خرد کنید. داخل قابلمه ای که قرار است رشته پلو خالی را دم بگذارید کمی روغن ریخته و صبر کنید تا گرم شود، سپس پیاز را به همراه کمی زردچوبه اضافه کنید و کمی تفت دهید تا پیاز سبک و طلایی شود.

3مرحله سوم: دمی رشته پلو خالی

در ادامه آب برنج را دور بریزید و برنج را به همراه ۳ پیمانه آب اضافه کنید و هم بزنید و صبر کنید تا برنج بجوش بیاید، کمی برنج جوش خورد باید رشته پلویی را به دو یا سه قسمت خرد کنید و به برنج اضافه کنید و هم بزنید و کمی روغن و کره نیز اضافه کنید و صبر کنید تا آب برنج تمام شود و بعد رشته پلو را دم بگذارید.

4مرحله چهارم: تهیه رشته پلو خالی با برنج ساده و خوشمزه

در ادامه کشمش را خیس کنید و به همراه کمی کره تفت دهید تا کشمش پف کنند. هویج را رنده کنید و به همراه ۱ ق غذا خوری شکر و زعفران داخل تابه ریخته و کره اضافه کنید و تفت دهید. وقتی رشته پلو خالی دم کشید آن را با کشمش و هویج سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه رشته پلو خالی با برنج دمی

  1. افزودن کشمش و هویج دلخواه است و می توانید روپاش را تغییر دهید.
  2. رشته پلویی خود حاوی نمک است.
  3. اگر دوست دارید پلو فوق العاده ای داشته باشید کمی زیره یا ادویه پلویی روی رشته پلو بریزید.

همچنین ببینید  

از
15
دیدگاه