طرز تهیه ته انداز مرغ با شوید و سیب زمینی زعفرانی و مجلسی گام به گام

طرز تهیه مرغ ته انداز با شوید

 

ته انداز مرغ با شوید یکی از پلو های مجلسی و خوشمزه می باشد که شما می توانید این مرغ خوشمزه را به همراه شوید پلو و سیب زمینی نگینی شده داخل قابلمه قرار دهید و بگذارید تا پخته شود. شما می توانید نیمی از برنج را زعفرانی کنید و نیمی را ساده قرار دهید و روی مرغ ریخته و بگذارید تا پخته شود. برای پخت ته انداز مرغ با شوید حتما باید از شعله پخش کن استفاده کنید زیرا باید مرغ با حرارت کم پخته و برشته شود. شما می توانید از هر قسمت مرغ که دوست دارید استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه ته انداز مرغ با شوید و سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ته انداز مرغ با شوید

شوید تازه۱ دسته
برنج۲ پیمانه
ران مرغ۱ عدد
سیب زمینی۱ عدد
زعفران و روغن و کرهبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه ته انداز مرغ با شوید خوشمزه و مجلسی

مرحله اول: مزه دار کردن مرغ

ابتدا باید مرغ را مزه دار کنید برای این کار ران یا سینه مرغ را باید با کمی زعفران و ادویه ها و یک پیاز خلالی شده برای چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود، می توانید از کمی سیر نیز استفاده کنید.

مرحله دوم: سرخ کردن

در ادامه باید داخل قابلمه مورد نظر کمی روغن و کره و زعفران بریزید و هر دو طرف مرغ را خوب سرخ طلایی کنید و بعد سیب زمینی را پوست بگیرید و مکعبی خرد کنید و به همراه مرغ تفت دهید تا کمی سرخ و نرم شود.

مرحله سوم: آبکش کردن برنح

برنج را که از چند ساعت قبل خیس کردید روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا بجوش بیاید و نرم شود و ۵ دقیقه مانده تا آبکش کنید باید شوید ساطوری شده را اضافه کنید و کمی هم بزنید تا سبزی پخته شود و بعد آبکش کنید.

مرحله چهارم: تهیه ته انداز مرغ با شوید

در ادامه باید نیمی از شوید پلو را با زعفران مخلوط کنید و روی مرغ و سیب زمینی بریزید و بعد مابقی برنج را اضافه کنید و قابلمه را روی یک شعله پخش کن قرار دهید و برای ۱ الی ۲ ساعت بگذارید تا پلو و مرغ پخته شود و در انتها روی مواد کمی کره بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ته انداز مرغ با شوید و سیب زمینی

  1. می توانید به دلخواه از هر قسمت مرغ که دوست دارید استفاده کنید ولی ترکیب ران و پهلو مجلسی تر است.
  2. حرارت نباید زیاد باشد تا مرغ نسوزد و با دمای برنج پخته و نرم شود.
  3. می توانید به دلخواه از شوید خشک استفاده کنید و یا از ترکیب شوید خشک و تازه استفاده کنید تا عطر بیشتری داشته باشد.

همچنین ببینید

از
1
دیدگاه