طرز تهیه فسنجون با مرغ بریان خوشمزه و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه فسنجون با مرغ بریان

 

یکی از خوشمزه ها می باشد که همان طور که مشخض است ابتدا مرغ را بریان کرده سپس با خورشت فسنجان می گذارید تا جا افتاده شود هر چقدر از طعم و مزه خوب این غذا برای شما بگویم کم است یک غذای فوق العاده و بسیار مجلسی که می توانید برای مراسمات خود تهیه کنید. فسنجون یکی از خورشت های محبوب ما ایرانی ها می باشد که با مرغ یا گوشت قلقلی یا به صورت گیاهی تهیه می شود و بنا به ذائقه خود ملسی یا ترشی آن را تنظیم می کنیم اگر دوست دارید یک غذای فوق العاده برای مهمانی خود آماده کنید این پست را دنبال کنید. امروز در پارسی دی فسنجون با مرغ بریان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

مرغ درسته۱ عدد
گردو۲ پیمانه
پیاز بزرگ۱ عدد
رب انار۱ ق غذا خوری
سیر۵ حبه
شکر۱/۳ پیمانه
آب لیموترش۱ ق غذا خوری
زعفران دم کرده با آب۱/۴ پیمانه
زردچوبه۱ ق مربا خوری
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه فسنجون با مرغ بریان

مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا مرغ کامل را که بهتر است از سایز متوسط و یا ریز استفاده کنید تا هم لذیذ تر باشد هم زمان پخت کمتر شود شسته و با دستمال خشک کنید حالا روی مرغ کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه ریخته و مرغ را کاور کنید.

مرحله دوم: مزه دار کردن مرغ

حالا در یک قابلمه بزرگ پیاز را پوست بگیرید و بریزید و بعد سیرهای ورقه شده را اضافه کنید و در ادامه مرغ را روی پیاز و سیر قرار دهید و روی مرغ آب لیموترش و زعفران بریزید و حالا شعله را روشن کنید و برای ۱۵ دقیقه با درب قابلمه بسته بگذارید تا پخته شود.

مرحله سوم: پخت مرغ بریان

حالا فر را با دمای ۲۰۰ درجه روشن کنید تا گرم شود مرغ را به همراه مواد داخل قابلمه داخل سینی فر بریزید و رب انار را که کمی با آب رقیق کردید روی مرغ بریزید و بالاترین دمای مخصوص فر خود بگذارید تا ۳۵ دقیقه مرغ طلایی و بریان شود.

مرحله چهارم: تهیه فسنجون با مرغ بریان

مرغ کبابی و بریان شده را از فر خارج کنید. حالا گردوهای چرخ شده را داخل تابه بدون روغن ریخته و کمی تفت دهید تا بوی خامی گردوها از بین برود و کمی رنگ آن تغییر کند سپس رب انار را اضافه کنید و بعد کمی تفت دهید و در ادامه دو لیوان آب و به همراه آب مرغ و کمی نمک و شکر بریزید حالا مرغ بریان را در خورشت فسنجان قرار دهید بگذارید تا فسنجان جا افتاده شود سپس به همراه پلو میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت فسنجون با مرغ بریان

  1. وقتی مرغ را داخل فر قرار می دهید باید کاملا فر داغ باشد در واقع پخت مرغ در دو مرحله انجام می شود.
  2. می توانید به دلخواه میزان رب انار را با شکر و ذائقه خود تنظیم کنید.
  3. شما می توانید از هر روش دلخواه برای بریان کردن مرغ مانند تهیه مرغ نمکی استفاه کنید.
  4. از سولاردم یا توستر نیز می توانید استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
4
دیدگاه