طرز تهیه کباب فسنجانی شمالی ساده و خوشمزه با گردو و رب انار

طرز تهیه جوجه کباب فسنجانی

 

همان جوجه کباب فسنجانی یکی از روش های مزه دار کردن جوجه به روش شمالی می باشد که در سراسر ایران تهیه می شود و برای پیک نیک و دورهمی گزینه خوبی برای مرینت کردن جوحه می باشد شما می توانید کباب فسنجانی را با پلو و یا نان سرو کنید. شما می توانید کباب فسنجانی را روی زغال و یا داخل تابه و یا داخل فر و یا حتی سولاردم نیز تهیه کنید ولی کباب فسنجانی روی زغال طعم و مزه دودی به خود گرفته و مزه خیلی بهتری دارد استفاده از گردو و رب انار باعث شده که به این غذا کباب فسنجانی گفته شود شما می توانید از سینه مرغ بدون استخوان و یا مرغ خرد شده استخوان دار استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کباب فسنجانی را به شما آمورش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم 

سینه یا مرغ خرد شده۱ عدد
گردو۵۰ گرم
گردو۲ ق غذا خوری
پیاز۱ عدد
کره۱ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه کباب فسنجانی شمالی با گردو و رب انار

مرحله اول: خرد کردن مرغ

ابتدا سینه مرغ را بدون استحوان یا می توانید با همان استخوان به اندازه دلخواه خرد کنید سعی کنید تمام اندازه و برش ها را یک اندازه بزنید نه خیلی ریز بزنید که بسوزد نه خیلی درشت که در هنگام پخت خام بماند.

مرحله دوم: مزه دار کردن

پیاز را پوست بگیرید و رنده بزنید سپس آب پیاز را کاملا بگیرید و آب پیاز بدست آمده را روی مرغ ها بریزید و به آن نمک و فلفل سیاه اضافه کنید سپس گردو ها را نیم کوب کنید نباید خیلی گردو ریز و آسیاب شده باشد سپس رب انار را اضافه کنید.

مرحله سوم: استراحت

بسته به ترشی و شیرینی رب انار خود می توانید مقدار آن را بیشتر بریزید و یا کمتر. همه مواد را هم بزنید تا تمام جوجه ها با مواد مزه دار شوند سپس کمی روغن مایع در حد چند قاشق غذا خوری افزوده و روی مواد را بپوشانید و برای ۴ الی ۱۲ ساعت در یخچال استراحت دهید.

مرحله چهارم: کباب کردن

در ادامه بعد از مزه دار شدن کباب ها آن را روی سیخ بزنید بهتر است سینه و ران های خرد شده را جداگانه سیخ بزنید زیرا زمان پخت آنها متفاوت است و بعد روی زغال داغ شده از قبل بگذارید تا کباب شود کره را ذوب کنید و در حین پختن روی کباب فسنجانی بزنید تا گردوها نسوزند سپس به همراه برنج زعفرانی و مخلفات دلخواه میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کباب فسنجانی

  1. می توانید از سینه بوقلمون نیز در تهیه این کباب استفاده کنید.
  2. به دلخواه از کمی سبزی معطر یا سبزی های معطر گیلانی در مزه دار کردن کباب فسنجانی استفاده کنید.
  3. هر چقدر مرغ ها در مواد مرینت بیشتر بمانند خوشمزه تر می شوند پس بهتر از شب قبل این جوجه ها را تهیه کنید.
  4. می توانید از مخلوط رب انار و رب نارنج استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه