طرز تهیه مسقطی انار خانگی ساده و خوشمزه به صورت قالبی

طرز تهیه مسقطی انار

 

یکی از انواع مسقطی ها می باشد که در شب یلدا و فصل پاییز می توانید به راحتی این مسقطی خوشمزه و خوش رنگ را تهیه کنید. مسقطی را می توان جزء خانواده حلواها دانست و سوغات اصلی لار و جنوب کشور است. اما مسقطی به دلیل مقادیر زیاد پروتئین باعث افزایش انرژی و عضلانی شدن بدن می شود همچنین در رفع بوی بد دهان نیز بسیار موثر است در تهیه مسقطی باید با حوصله و آرام پخت را انجام دهید تا در نهایت یک مسقطی با کیفیت داشته باشید. امروز در پارسی دی مسقطی انار خانگی قالبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آب انار۱.۵ پیمانه
آب۱ پیمانه
نشاسته گل۵ ق غذا خوری
شکر۵ ق غذا خوری
کره۳۰ گرم
گلاب۴ ق غذا خوری
دانه انار۱/۲ پیمانه

طرز تهیه مسقطی شیرازی ساده و خوشمزه به صورت کشدار و ژله ای

طرز تهیه مسقطی انار خانگی قالبی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا نشاسته را با آب مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا دانه های نشاسته باز شود سپس شکر و آب انار را اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید می توانید خالص با آب انار و بدون افزودن آب این مسقطی را تهیه کنید ولی افزودن آب باعث می شود بوی نشاسته و خامی آن کاملا گرفته شود.

مرحله دوم: افزودن کره

حالا مواد را روی حرارت ملایم قرار دهید و مدام هم بزنید تا کم کم غلیظ شود پخت آرام مسقطی باعث می شود بوی خامی نشاسته گرفته شود و مدام هم زدن آن در کیفیت نهایی بسیار موثر است وقتی مسقطی غلیظ شد کره و گلاب را اضافه کنید.

مرحله سوم: افزودن به قالب

بعد از افزودن کره و گلاب کمی هم بزنید و ۱۰ دقیقه بعد که مجدد مواد غلیظ شدند از روی حرارت بردارید غلظت مواد نباید طوری باشد که وقتی با قاشق از آن بردارید خیلی روان بریزید بلکه باید کمی قطره قطره از قاشق بچکد. شما می توانید مسقطی را در یک قالب و یا ظرف پیرکس تهیه کنید. اگر می خواهید در قالب سیلیکونی تهیه کنید ابتدا قالب را چرب کنید و چند عدد دانه انار کف قالب بریزید و روی آن مسقطی را بریزید.

مرحله چهارم: تهیه مسقطی انار

و در ادامه قالب را به مدت ۶ ساعت در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرید اگر می خواهید در یک قالب یکجا آن را در بیاورید و در انتها برش بزنید یک ظرف پیرکس را کمی چرب کنید و کمی مسقطی و دانه انار بریزید و ظرف را در یخچال قرار دهید سپس به صورت دلخواه برش بزنید و با دانه انار تزئین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه مسقطی انار و زرشک

  1. می توانید مسقطی انار را با زرشک نیز تهیه کنید.
  2. میزان افزودن شکر بسته به ترشی انار ها متفاوت است و اگر انار شما ترش بود شکر را بیشتر بریزید.
  3. برای تهیه مسقطی انار اصلا از آبمیوه های شرکتی استفاده نکنید و باید از آب انار تازه و طبیعی استفاده کنید زیرا آبمیوه های شرکتی شیرینی و دارای قند بالا هستند و برای تهیه این نوع مسقطی مناسب نیستند.

همچنین ببینید  

از
5
دیدگاه