طرز تهیه ژله شب یلدا ساده با انار (دو رنگ) به صورت قالبی

طرز تهیه ژله شب یلدا ساده با انار

 

در شب یلدا انواع شیرینی و دسر تهیه می شود و شما می توانید به روش های مختلفی این ژله ها را تهیه کنید. یکی از ژله های ساده و شیک برای شب یلدا همین ژله ساده با انار شما می توانید به دلخواه رنگ های زیری ژله را انتخاب کنید و می توانید در انواع قالب ها این ژله را تهیه کنید. در این پست تمام ترفند های خارج کردن ژله را از قالب به شما یاد خواهیم داد که ژله شما به قالب نچسبد. امروز در پارسی دی طرز تهیه ژله شب یلدا ساده با انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر شب یلدا

 

مواد لازم

ژله انار۲ بسته
انار دون شده۱ پیمانه
ژله آلوورا۱ بسته
شیر۱/۲ پیمانه
ژله سبز به دلخواه۱ بسته
آب جوش ۴ لیوان
آب سرد۱/۲ لیوان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک شب یلدا ساده

 

طرز تهیه ژله شب یلدا ساده با انار

مرحله اول: تهیه لایه اول انار

ابتدا باید انار را دان کنید و پوست سفید انار را بگیرید. ژله قرمز را داخل یک کاسه بریزید و به آن ۲ لیوان آب جوش اضافه کنید و هم بزنید و بعد ۱ لیوان آب سرد اضافه کنید و هم بزنید و ژله را روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود همه ذرات ژله ذوب شود و صبر کنید تا کمی خنک شود. قالب مورد نظر را که بهتر است از قالب پلاستیکی استفاده کنید را کمی چرب کنید و در یخچال قرار دهید و بعد کمی ژله داخل قالب بریزید و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود و بعد انار های دان شده را روی ژله نیم بند بریزید و دوباره کمی ژله بریزید و در یخچال قرار دهید دقت کنید انار ها نباید غوظه ور شوند پس این مرحله با حوصله انجام دهید و بعد مابقی مانده ژله قرمز را بریزید و ژله را در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: تهیه ژله سفید

برای تهیه ژله سفید رنگ باید ژله آلوورا را داخل کاسه بریزید با ۱ لیوان آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود سپس از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کاملا خنک شود و بعد شیر هم دمای محیط را اضافه کنید و هم بزنید و روی ژله قرمز رنگ بریزید و در یخچال قرار دهید تا نیم بند شود.

مرحله سوم: تهیه ژله سبز

این مرحله دلخواه است و می توانید با همان ژله سفید این دسر را تهیه کنید ولی اگر قالب شما جا دارد می توانید ژله سبز را با ۱ لیوان آب جوش مخلوط و بن ماری کنید و بعد از خنک شدن ۱/۲ لیوان شیر اضافه کنید و هم بزنید و روی ژله سفید رنگ بریزید.

مرحله چهارم: تهیه ژله شب یلدا ساده با انار

قالب را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و برای خارج کردن ژله باید دور تا دور ژله را آزاد کنید و با دست دسر را به وسط بکشید و روی دیس مورد نظر برگردانید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر شب یلدا با بیسکویت

 

فوت و فن های دستور تهیه ژله ساده با انار

  1. برای خارج کردن ژله می توانید زیر قالب را چند ثانیه سشوار گرم بگیرید ولی دقت کنید ژله شل نشود.
  2. می توانید چند ثانیه در اب گرم قرار دهید ولی اگر قالب را کمی چرب کنید به راحتی دسر خارج می شود.
  3. اگر ژله داغ باشد و شیر را اضافه کنید دون دون می شود پس حتما از ابتدای کار شیر را در دمای محیط قرار دهید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه چیز کیک انار

از
1
دیدگاه